Hezký den, byl mi diagnostikován lehký zánět nadvarlete. Při lékařském vyšetření na urologii mi dokt

2 Počet odpovědí:
Hezký den, byl mi diagnostikován lehký zánět nadvarlete. Při lékařském vyšetření na urologii mi doktor předepsal atb Ofloxin a čípky proti bolesti a zánětu Indometacin. Vzal jsem si oba léky najednou v 9 večer. Ve 12 šel spát. Ve tři jsem se probudil ze snu s šílenou úzkostí a pocitem, že na mě padá něco jako tíha okolí a z této úzkosti jsem se nemohl za boha dostat. Nezvládal jsem to, přítelkyně mě neuklidnila a volala mi záchranku. Zpětně byla celá situace naprosto iracionální. K vyšetření se nebudu vyjadřovat, nicméně píchli mi diazepam na uklidnění a v klidu jsem usnul opět doma. Léky jsem vysadil. Od té doby se cítím nesvůj, lehce vystrašený a nevím proč se to vlastně stalo.. Teď je to dva dny a stav se neopakoval. Rád bych se zeptal, jestli si myslíte, že stav úzkosti opravdu může nastat jako vedlejší účinek z léků? U atb psali 1/100 agitovanost. Nebo myslíte, že by se mohlo jednat začínající psychickou chorobu? Případně poradili byste mi podstoupit nějaké psychologické/ psychiatrické vyšetření? Moc děkuji
Dobrý den, je mi líto, že máte za sebou tak nepříjemný zážitek. K vedlejším účinkům antibiotik se jako psycholog nedokážu vyjádřit. Můžete se v této věci obrátit například na svého praktického lékaře. Úzkost ale nemusela souviset s léky, spíš například se samotným vyšetřením, diagnózou, nebo zcela jinou událostí. Nezáleží ani tak na tom, co se stalo, ale jak jste to vnímal. Chápu, že se teď cítite nesvůj, máte za sebou nepříjemný zážitek, který si nedokážete vysvětlit. Podobný stav se již nikdy nemusí opakovat, ale také může být situace mnohem komplexnější, jak se teď zdá. Pokud nervozita neodezní, doporučila bych Vám objednat se k psychologovi na konzultaci. Pomůže Vám pochopit, co se stalo a zodpoví jakékoliv další otázky. Přeji hezké dny!