Fekalni Inkontinence u starsi deti

1 Počet odpovědí:
Dobry den,
Jsem mamnka. Syn byl narozene s nevyvinutou konecniku hned druhy den narozenini mu operovali a oteveli klostomie v 2 roky a 3 mesice ho operovali a otevreli konecnik a po nekolik mesici uzavreli kolostomie do 4 let nas nevadelo ze walter nema schopnost udrzet stolice a po kazde pan chigirurg nas uklidnil ze postup casu vsechno bude vporadku, ale bohuzel Walter ted ma 9 let a jeste to nema vporadku.
Jsme byly u nas V Iranu a tam co tyce lekarske postup je dost vpredu tak po doporuceni znami jsem nechala at Waltra vysetri i v Iranu a po usetreni prislo na to ze on vubec nebyl spravne operovane tak znovu mu operovali konecnik a na zacatek vsechno bylo jako zazrak v poradku ale po prjiezd do Ceska vsechno zase vracel zpatky jak to bylo samozrejme ackoliv pan Dr. nam rikal at mam kazdy den v stejnou dobu do nekolik mesicu vycistit mu streva pres konecnika ale Walter vubec nam nedovoluje to delat. ted chodi do ctvrte rocnik a porad ma stejne problem jako predtim. On je chytry kluk ale je celi zivot je ponizene. prosim poradte nas co mam delat a jak mam postupovat dale.
S pozdravem a podekovani
H. G.
Dobrý den
Zabýváme se léčbou inkontinence, ale bohužel jen u dospělých - po 18 roku. Takže pacienty s podobnými potížemi můžeme léčit až po >18 roku života. Možná by stálo za zvážení implantace sakrální neuromodulace, která je nejúčinnější léčbou pro tyto problémy. Touto problematikou se zabývají kolegové ve FN Motol na Klinice dětské chirurgie - prof. Škába, nebo prof. Šanjdauf. POkud máte možnost, můžete Váš problém konzultovat i v Německu v Erlangenu - prof. Matzel.