Dobrý den, je mi 47let, před dvěma lety jsem byla na UZ srdce, kde byla je závěr:vzhledem k výšce levá komora nedilatována, EF 70-75pr. kinetika viz výše, hypertrofie stěn LK není diastolická porucha není, plnící tlak levé komory zvýšen není, levá síň dilatována, mitrální regurgitace 1/4 st, aortální chl. bez vady, triscupidální regurgitace lehká 1-2/4st, nezvětšená pravá komora s normální funkcí, plicní hypertenze není, perikard normální, normální šíře dolní duté žíly neprokazují zkratkové proudění, lehká dilatace asc. ao ao kořene , vhodný ultrazvuk za 2 roky. Píši to vše proto, že nevím, zda-li mám si mám vyšetření nechat zopakovat, mám stavy dušnosti i při sezení a při chůzi po rovině, těžké nohy, jako z olova. Před měsícem jsem pro bolest mezi lopatkami a hrudníku nemohla ani dojít z procházky domů, čekala jsem, že se vše zlepší, ale není tomu tak a tak váhám, zda-li jít na vyšetření další či ne. Děkuji za radu...

Kardiolog, Pediatr
16 názor
Praha

Dobrý den, specializací jsem dětsky kardiolog. Dle uvedeného Vám nicméně doporucuji neodkládat konsultaci specialistou včetně kontrolního ultrazvukového vyšetření srdce.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.