Dušnost .. jít na UZ srdce či ne?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 47let, před dvěma lety jsem byla na UZ srdce, kde byla je závěr:vzhledem k výšce levá komora nedilatována, EF 70-75pr. kinetika viz výše, hypertrofie stěn LK není
diastolická porucha není, plnící tlak levé komory zvýšen není, levá síň dilatována, mitrální regurgitace 1/4 st, aortální chl. bez vady, triscupidální regurgitace lehká 1-2/4st, nezvětšená pravá komora s normální funkcí, plicní hypertenze není, perikard normální, normální šíře dolní duté žíly neprokazují zkratkové proudění, lehká dilatace asc. ao ao kořene , vhodný ultrazvuk za 2 roky. Píši to vše proto, že nevím, zda-li mám si mám vyšetření nechat zopakovat, mám stavy dušnosti i při sezení a při chůzi po rovině, těžké nohy, jako z olova. Před měsícem jsem pro bolest mezi lopatkami a hrudníku nemohla ani dojít z procházky domů, čekala jsem, že se vše zlepší, ale není tomu tak a tak váhám, zda-li jít na vyšetření
další či ne. Děkuji za radu...
Dobrý den,
specializací jsem dětsky kardiolog. Dle uvedeného Vám nicméně doporucuji neodkládat konsultaci specialistou včetně kontrolního ultrazvukového vyšetření srdce.