gestagenní antikoncepce

2 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore Fialo,
moc si vážím Vaší pomoci a rozsáhlé odpovědi.
Jak již jsem psala, tak nejsem těhotná a nikdy jsem nebyla, je mi 26 let a v brzké době dítě neplánuji., takže problém padání vlasů nesouvisí s kojením ani s ničím ohledně těhotenství.
Antikoncepci jsem užívala od 16 let takže cca 10 let ji užívám a to dříve kombinovanou formu antikoncepce, a před užíváním ani během užívání této kombinované antikoncepce jsem nikdy problém s vlasy neměla, naopak jsem je měla pěkné, husté a pevné. Po vysazení antikoncepce (této kombinované) před rokem a půl (minulý rok v lednu) mi začali po 3 týdnech od vysazení šíleně padat vlasy, byl mi nasazen alpicort a doporučen methionin, velmi málo se to zlepšilo ale jelikož jsem nechtěla cpát do svého těla kortikoidy tak jsem po měsíci užívání přestala a nasadila jsem vodičky proti padání vlasů, zinek forte, methionin, křemík, hořčík a železo, to užívám i dodnes. Poté jsem po třech měsících od vvysazení začala užívat právě gestagenní antikoncepci a padání vlasů přetrvávalo a do 3 měsíců jsem přišla o půlku svých původních vlasů. Poslední půl rok padají vlasy mně ale pořád je to více než normální stav padání. Padají mi i drobné vlásky, které je vidět že dorůstají, protože jsou to třeba 5 cm vlásky anebo kratší či delší, takže mi přijde že je nějaký problém v nedostatku asi nějakých vitamínů nebo rozhozené hormonální hladiny a z toho důvodu se vlasy prostě nedokážou udržet. Jsem z toho nešťastná protože nemůžu nosit rozpuštěné vlasy protože mám akorát pár pramínků na hlavně a musím to pořád v culíku, který je i tak hodně slabý. Nejvíc mě nervuje to, že právě padají ty malé vlasy, takže po tom extrémním vypadání mi ani nemají šanci dorůst když padají i tyto. Bojím se, že když vysadím i tuto antikoncepci takže mi vypadnou i zbylé vlassy co mám na hlavě. Ale nevím co dělat víc, protože je to rok a půl a ač padají méně tak pořád padjí dost, stačí si učesat vlasy nebo během mytí je plná vana vlasů, nevím už kdy se to konečně zastaví a začnou mi vlasy znovu dorůstat. Bojím se, že po tomto vypadání mi už žádný nazpátek nevyrostou :-/ myslíte, že na to opravdu může mít vliv gestagenní antikoncepce nebo spíše výpadek a rozkolísání hormonů v těle, když jsem tu kombinovanou antikoncepci brala tolik let a to tělo bylo zvyklé na přísun hormonů a teď ta gestagenní má těch hormonů třeba méně a to tělo se s tím ještě nevypořádalo?

Děkuji za odpověď. a Vaší pomoc.
VIZ moje odpověď