Doma pomalu anděl,ve školce ďábel

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,mám 3,5 letou dceru a druhou 4 měsíční.Ta starší je doma v rámci možností hodná má své výbuchy,ignoraci atd... snad jako mnoho dětí,ale pak se uklidní omluví se a je jak andílek.Bohužel,ve školce je to údajně učiněny ďábel.Je prý chytrá,šikovná,ale zlobí ze všech dětí nejvíc a učitelky neví co s ní a odkazují mě furt na psychologa.Dětem učitelky říkají,že Terezka je pomatena a ať si ji nevšímaji.Když jde ráno do školky tak ji říkáme ať je hodná,poslouchá atd... odpoví ano a to je vše.Prosím poraďte protože já fakt nevím co s tím dělat.Děkuji
Dobrý den,
velmi se omlouvám za zpoždění v odpovědi, ale dotazu jsem si nevšimla (nechodí mne bohužel upozornění). Vaše dcerka prochází obdobím, kdy jí přibyl nový sourozenec a to s sebou přínáší mnoho změn. A přizpůsobení se všem těm změnám není lehké - musí si zvykat na nového sourozence, na změnu režimu, také Vás již nemá jen pro sebe a musí se o Vaši i tatínkovou přízeň s novou sestřičkou dělit atd.) To vše se může projevovat různými změnami v chování. NA druhou stranu vy sama píšete, že doma se chová docela normálně. To znamená, že vy si s ní víte hezky rady a ona Vás poslouchá. Ve školce je to jinak. Nevím, jak do školky chodí dlouho a na jak dlouho a zda se těší či nikoliv. Tedy mohu jen velmi omezeně odpovědět.
Nicméně mne zarazilo, co paní učitelky o Vaší dcerce říkají ostatním dětem, to se mi nelíbí a bylo by dobré to s nimi řešit. Při začlenění dětí do kolektivu velmi záleží právě na paní učitelce, která toho může hodně ovlivnit, včetně chování vaší dcerky. Děti jsou velmi různé, některé jsou živější a je právě na učiteli, aby s tím uměl pracovat. Tímto však paní učitelky spíše přispívají k vyřazení Vaší dcerky z kolektivu. Možná by stálo za to se jít podívat do školky, jak se Vaše dcerka chová, máte-li tu možnost.
Pokud by problémy přetrvávaly, je vhodné navštívit psychologa a řešit další postup přímo s ním, aby se vaše dcerka příliš netrápila. Držím vám palce :) IK

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.