Dobry vecer Mam dotaz co tohle znamena zjistili nam to v gennetu u miminka, 21 tyden tehotenstvi a

1 Počet odpovědí:
Dobry vecer
Mam dotaz co tohle znamena zjistili nam to v gennetu u miminka, 21 tyden tehotenstvi a nerekli nam co to znamena.
neurocranium: postranní mozkové komory vyplněný cystami chor.plexu vel. 13x10 mm a 7 mm, nelze vyloučit interhemisferickou cystu nebo výraznější dilatace III. Mozkové komory.
Čtyřdutinová projekce a křížení velkých cév: hort srdeční výrazněji zrotovan doleva, patrný VSD a na něj? Následující aorta, která ve srovnání s plicnici širší.
Dekuji za odpoved
Dobrý den. Ten popsaný nález asi není celý, nebo není popsaný správně (zejména nález na srdci):
* cysty chorioid. plexu - běžně se mohou vyskytovat drobné cystičky a měly by vymizet do 28. týdne těhotenství. Tady ten nález ale nevypadá jako typický a i dle popisu není t.č. jasné, o co se přesně jedná a proto se nemůžu přesněji vyjádřit.
* srdce: podle toho, co jste napsala, tak se jedná o podezření na vrozenou vadu srdce.
Určitě Vám doporučuji trvat na osobní konzultaci a to přímo v Gennetu a to co nejdříve/ihned - měli by Vám být schopní nabídnout komplexní péči: genet. konzultace s navržením dalších vyšetření, určitě další kontrolní vyšetření plodu pomocí ultrazvuku a podrobné vyšetření srdce plodu kardiologem (FECHO) a zvážit i magnetickou rezonanci plodu se zaměřením na hlavu a event. hrudník-srdce.