Dobrý večer, dřív jsem každý den pil nápoje s vysokým obsahem kofeinu. Když jsem si řekl, že je nača

3 Počet odpovědí:
Dobrý večer, dřív jsem každý den pil nápoje s vysokým obsahem kofeinu. Když jsem si řekl, že je načase přestat, tak jsem skončil. Po nějakém čase bez kofeinu mě začaly trápit špatné myšlenky. Po chvilce hledání jsem zjistil že to pravděpodobně trpím OCD. Je možné, že se to u mě projevilo kvůli vysazení kofeinu ze života? Když jsem si dal kafe, tak špatné myslenky se velmi utlumily. Šel by problém s OCD vyřešit pomalým snižováním kofeinu? Děkuji za odpověď
Dobrý den! Na kofeinu se samozřejmě může snadno vytvořit závislost. Jestliže jste konzumoval nápoje s kofeinem i taurinem, mohl jste mít vytvořenou závislost i na taurinu. Lidé, kteří jsou silnými konzumenty kofeinu, mohou mít, po jeho vysazení různé příznaky od bolestí hlavy, různé tělesné bolesti i depresivní a úzkostné stavy. Doporučovala bych konzultaci s odborníkem například psychiatrem nebo psychologem, který by vyslechl a posoudil vaše problémy a doporučil léčbu.