Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Je mi 19 let, žiju a mamkou. Všimla jsem si že poslední dobou sko

1 Počet odpovědí:
Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Je mi 19 let, žiju a mamkou. Všimla jsem si že poslední dobou skoro pořád brečím,nesmeju se ,s nikým nemluvím jen s rodinou. Vzdy se rozbrečim když po mě mamka zařve,nebo se jí něco nelíbí,nebo něco udělám špatně. Rozbrečim se i když si vzpomenu na minulost, vůbec nemám náladu se smát, říkám si že kdybych skočila pod auto nebo se mi něco stalo nikomu bych nechyběla. Dnes jsem viděla že si mamka s mnou ségrou píšou něco co není pravda, přišlo mi to jako pomlouváni za zády, když jsem to uviděla šla jsem radši se psem ven kde jsem se rozbrečela. Chci se zeptat zda mám jít k psychologovi nebo to nic není, předem děkuji za odpověď XXXX Erika
Dobrý den Eriko,

z Vašeho psaní cítím tíhu a naléhavost, jakoby to, jak se teď cítíte, bylo už neúnosné.
Píšete o častých slzách, smutku a beznaději. Zároveň jste v tom všem téměř sama, kromě kontaktu s rodinou, který však je zřejmě taky často náročný.
Moc bych Vám přála, abyste se mohla o někoho opřít a určitě mi přijde na místě nějakou podporu vyhledat - ať už někoho z okolí, komu se můžete svěřit nebo psychoterapeuta. Případně můžete v nejtěžších chvílích využít krizovou intervenci (například v rámci Linky důvěry).

Vím, že vyhledání psychologa může být náročné, zvlášť pokud ještě nemáte zkušenost. Zkusím tedy ve zkratce napsat, s čím může psychoterapie pomoci. Zejm. je to poznání a přijetí sebe sama, zvládání náročných situací a stresu, rozvoj mezilidských vztahů a hledání vlastní cesty, jak žít spokojený a naplněný život. Psychoterapeut je někdo, kdo vytváří bezpečný prostor, snaží se vám porozumět, nesoudí a neříká, jak byste měla nebo neměla žít a je tam plně pro vás. Je to něco, co by Vám teď mohlo pomoci?

Přeji vše dobré
Michaela Pavelková
Zveme vás na návštěvu: Psychoterapie - 1 000 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.