Dobrý den, v lednu 2018 mi byl odstraněn drobný karcinom v levém prsu. Po operaci byl proveden biop

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
v lednu 2018 mi byl odstraněn drobný karcinom v levém prsu. Po operaci byl proveden biopticky nález s tímto výsledkem in situ duktalni karcinom mléčné žlázy velikosti 5x7x7 mm grade 1 s intraluminalnimi kalcifikacemi, invaze nezastizena. Absolvovala jsem ozařování v protonovém centru. Od června jsem začala brát prášek Tamoxifen. V lednu jsem dostala trombózu do pravé nohy. Tamoxifen mi byl změněn na Etruzil. Beru jej od půlky ledna. Od poloviny března mi otéká levá noha kolem kotníku. Byla jsem na cévním, u internisti i obvodní lékařky. Trombózu vylučují, protože beru lék Eliquis. Na cevním mi lékař napsal lék Detralex. Beru jej již měsíc a žádnou změnu nepozoruji. Je mi 60 let a menstruaci nemám tři roky. Pracuji jako učitelka. Chtěla jsem se zeptat, zda by nepomohlo přestat brát lék Etruzil. Dle internetu je na invazní karcinom.
Předem děkuji za odpověď
Jarmila
Dobrý den,
mám sice málo informací, ale pokud nebyl nalezen invazivní karcinom ani v biopsii před operací, pak dle mého soudu není Etruzil v dané situaci indikován ( mohou být ale další rizikové faktory, o kterých nevím a které by jeho podání odůvodňovaly ). Ale i tak mi připadá nepravděpodobné, že by za problémy s nohou Etruzil mohl. I. Michalička