Dobrý den, Už odmala se u mě vyskytují afty, avšak v posledním roce se to o dost zhoršilo. Mám je ta

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Už odmala se u mě vyskytují afty, avšak v posledním roce se to o dost zhoršilo.
Mám je tak 2x do měsíce a to hned několik.
Navíc v posledních asi měsíc a půl mám na jazyku bílí povlak a nepříjemnou pachuť. Povlak jde částečně odstranit pomocí kartáčku ale vždy se objeví znovu.Byl jsem s tím i za obvodním lékařem, který mi nejdříve doporučil vitamíny, B,zinek,C (což nijak nepomohlo) následně mi dělal krevní testy, na kterých se nic nezjistilo. Tak nevím jak dále postupovat. Bílí povlak se objevil po té co jsem bral antibiotika azitromicin sandoz což bylo i napsáno v možných vedlejších účincích, ale už je to 2 měsíce co jsem antibiotika dobral.
Doporučuji návštěvu specialisty, který se zabývá sliznicemi - např. VFN Karlovo náměstí. Je možné, že již bude zapotřebí topická aplikace přípravků (kvasinky, bakteriální zánět), případně celková léčba dismikrobie po léčbě ATB. To vše ale až po důkladném vyšetření. Přeji hezký zbytek dne