Dobrý den, udelal se mi nad petkou nahore vacek, moje zubarka me rovnou poslala na resekci zub. Korene...kanalky vubec nevycistila..chci ze zeptat, zda li to je tak nutné..cekla jsem ze resekce až v krajnim případě..dekuji za odpověď..ELIŠKA
Resekce se dělá až po ošetření kanálků, ale na můj názor byste se musela stavit. Mohu kanálky ošetřit, pokud máte zájem. Můžete se objednat.
Hezký den
MDDr. Vlasák

Dobrý den, Eliško. Děkuji jménem všech zubních lékařů za racionální a smysluplný dotaz. Nejprve je skutečně třeba kanálky pořádně vydezinfikovat "klasickým" způsobem. Až v případě, že by konvenční reendodoncie nebyla z nějakého důvodu proveditelná (například obstrukce špičky kanálku apod.), provádí se resekce kořenového hrotu. Ale pozor, aby byl předpoklad, že bude mít výkon smysl a splní účel, je třeba provést resekci korektně. Jedná se o mikrochirurgický výkon, který vyžaduje určité materiální vybavení a způsob provedení by měl mít značnou kulturu. Nejedná se o výkon z odvětví "hrubé" zubní chirurgie. Ideální je stav, kdy endodontista a chirurg pracují na jednom pracovišti, případně spolu úzce spolupracují, nebo oba výkony provádí jeden lékař. S pozdravem Adam Šíma