Dobry den trpím vysokým tlakem od 20 let a lékařka me poslala na kardiologii a ja ja na sobě pocítil

1 Počet odpovědí:
Dobry den trpím vysokým tlakem od 20 let a lékařka me poslala na kardiologii a ja ja na sobě pocítila ze vysoký tlak mam jen občas a to když me bolí z práce strašně záda nebo krční páteř,tak se chci zeptat je možné ze to muze byt od toho,protože párkrát kdyz me bolelo zada,tak jsem přišla domu z práce a vzala sem si paralen a vyspala sem se na hodinku a jak sem vstala tak tlak byl dobry ,tak prosim radu o podrobne vysvětlení jestli to muze byt od páteře a jak tomu muzu zabránit aby se mi tlak nezvedal jestli nejakyma tabletkama a jakyma dekuji za odpověď mockrat naschledanou.
Zdravím, krční páteř bezprostředně nemá vliv na výši krevního tlaku. Funguje to jinak. Jedná se o neurovegetativní dystonii, tzn. při stresu reaguje vegetativní nervstvo zvýšeným napětím sympatiku a následně zvýšeným krevním tlakem. Dál ve stresu se stáhnou svaly v těle, částo v oblasti krční páteře, a dochází současně k bolesti v oblasti krční páteře. Takže pokud se chcete zbavit bolesti krční páteře a současně i zvýšeného krevního tlaku, musíte začít s psychohygienou, která ovlivní příčinu... Tablety léčí až následek patologického stavu, který vzniká v důsledku stresu. Dr.Kresová