Dobrý den syn má adhd do školky chodil normálně a teď nechce chodíme psychologii ale psychika sním n

2 Počet odpovědí:
Dobrý den syn má adhd do školky chodil normálně a teď nechce chodíme psychologii ale psychika sním nepracuje syn si hraje a ona jsi povídá se mnou podle mě má spolupráci dělat sním jak dál postupovat pořád tě mě
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Píšete, že se synem trpícím ADHD docházíte kvůli potížím chodit do školky za psycholožkou, ale ta pracuje především s Vámi a nikoli se synem.
Rozumím tomu, že můžete mít o spolupráci s psycholožkou jinou představu. Přemýšlím, zda by bylo možné si s psycholožkou promluvit o Vašich potřebách a obsahu spolupráce? Vy jako rodič dítěte v předškolním věku máte velký vliv na prožívání Vašeho syna. Lze tedy předpokládat, že psycholožka potřebuje od Vás získat spoustu informací o synovi a společně s Vámi nalézt řešení, které pomůže synovi opět docházet do školky. Lze ale samozřejmě spolupracovat i s Vaším synem a pomoci mu překonat potíže, které mohou aktuálně bránit jeho pohodě. Pokud psycholožka pracuje více s Vámi, může být výstupem spolupráce právě to, jak máte Vy podpořit syna v docházení do školky, co všechno můžete vyzkoušet, aby se celá situace zlepšila.
Můžete se také zamyslet, kdy je situace lepší, co jste udělala jinak, že syn do školky odejde? Co mu pomáhá v tom, že do školky jde? Může to být těšení se na nějakou aktivitu, hračka, kterou si s sebou nese nebo třeba jen pohodové ráno, kdy se společně pomazlíte. Někdy mohou pomoci i pohádky, kdy můžete po cestě do školky třeba soutěžit jako Auta, kdo tam bude rychleji.
Pro konkrétnější odpověď bych potřebovala více informací. Neváhejte se tedy na mě znovu obrátit.
Držím Vám palce a přeji brzké zlepšení situace.
S pozdravem
Mgr. Martina Kolářová