Dobrý den, prošla jsem potratem a následně i ztrátou zaměstnání, myslím si pořád že mi něco je od toho potratu, se cítím rozházená, ale u doktorů vše v pořádku, občas pociťuji úzkost v krku, a hned si začnu myslet že se můžu udusis, zároveň se bojím tudíž být sama někde. Jak mám postupovat? Kam zajít? Chci být zase ta veselá žena....
Dobrý den, potrat, ať spontánní nebo záměrně vyvolaný, je pro organizmus ženy velká zátěž fyzicky i psychicky. Pokud jste navíc přišla o práci, objektivně prožíváte náročné období, které se může projevit psychosomaticky. I kdybyste si nepřipadala "rozházená", jak píšete, bylo by v takové situaci moudré promluvit s psychologem nebo psychoterapeutem. Doporučuji vyhledat někoho, ke komu budete mít absolutní důvěru a budete moci mluvit otevřeně o všem, co prožíváte, abyste se Vám mohla vráti radost ze života. Pokud byste měla zájem, ráda se Vám budu věnovat. Každopádně přeji hodně a sil a držím palce, ať je Vám brzy lépe.
Srdečně
Klára Gajdušková

Dobrý den, připojuji se ke kolegyni. Potrat ať už vyvolaný nebo spontánní přináší tělesné i prožitkové procesy, které je někdy náročné zpracovat a zintegrovat. Vnímám jako velmi prospěšné mít někoho, s kým o tomto můžete mluvit a kdo Vám pomůže tímto procesem projít. Ať už to bude dobrá kamarád/ka, někdo jiný z vašeho okolí nebo psycholog/psycholožka. Přeji Vám, ať najdete takovou podporu, kterou potřebujete.