Dobrý den, prosím Vás, lze z běžného vyšetření na ORL (endoskopem, otoskopem) poznat/diagnostikovat

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, prosím Vás, lze z běžného vyšetření na ORL (endoskopem, otoskopem) poznat/diagnostikovat stav sliznice? Pozná lékař, zda jde o sliznici zduřelou alergickou rýmou nebo zda jde o sliznici ztvrdlou nebo jinak poškozenou např. kapkami do nosu? (Výtěry dopadly dobře, takže bakterie by měla být vyloučena).
Sporadicky jsem x let aplikovala (v době nachlazení/pylové sezony) 1x na noc: Quixx, a pokud nezabral, tak Olynth pro děti od 2 do 6 let 1 vstřik do pravé dírky - ta se mi při spaní ucpávala (je mi 29, ale chtěla jsem být šetrnější a takto mi to k volnému nosu po celý den i noc stačilo). Nedávno jsem dětského Olynthu aplikovala výjimečně "plnou palbu" (3x denně 1 vstřik, 7 dní), jelikož se mi potkala senná rýma s virózou a tedy velmi ucpaný nos. Po této sedmidenní aplikaci jsem s Olynthem skončila (na tuto rýmu zabíral málo a já se dočetla o škodlivosti takovýchto produktů) nechci ho brát už ani nárazově v budoucnu. Ještě se z virózy doléčuji a alergické období také ještě mám, ale takto dlouho a intenzivně (cca 14 dní) ucpaný nos nepamatuji: chvílemi mohu dýchat levou, chvíli pravou dírkou, někdy jsou ucpané obě, výjimečně v posledních dnech i obě relativně průchodné. Prvních cca 9 dní jsem nevysmrkávala nic, poté hojně ano (průsvitný sekret), dnes střídavě ucpáno bez většího sekretu. Užívám už týden jen Vincentku. Na ORL jsem byla a bylo to diagnostikováno jako silná senná rýma, která byla zprvu zaražená a které pomůže kortikoid. sprej do nosu v kombinaci s Nasivinem apod. (asi dokud kort. nezaberou). O deformaci sliznice ani slovo. Mohlo by to tedy znamenat, že stav nosu je pouze alergický a jinak, že je v pořádku - nezávislý, neztvrdlý, funkční? Nebo to nelze prohlídkou poznat? A jak, pokud ne běžným ORL vyšetřením, "závislý" nos poznat? Zároveň by mě, pro jistotu, zajímalo, zda lze poškozenou (závislou) sliznici uzdravit bez kortikoidů či operace, co je pro uzdravení potřeba dělat (abstinence je samozřejmostí)? Děkuji
Dobey den,
Vsechny Vase otazky lze odpovedet. Vzdy je treba kombinace endoskopickeho vysetreni, anamnezy, mediciskych dukazu a predevsim, a to podtrhuji, zkusenosti lekare. Je vice elegantnich reseni takoveho problemu, od setrnych napr laserovych postupu az po mental healing. S uctou, dr. Pavelec.