Dobrý den. Prosím radu. Celý rok mne trápila vaginální mykoza a hlavně střevní bakterie v pochvě. Po

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Prosím radu. Celý rok mne trápila vaginální mykoza a hlavně střevní bakterie v pochvě. Po půl roční léčbě mám výsledky ze stěru bez nálezu, ale bohužel neustále mne trápí svrbění jak zevně tak v oblasti pysků.
Zkusila jsem snad všechny krémy, čípky, ale nic nezabírá.
Nevím jestli to spolu souvisí, ale mám nepravidelnou menstruaci a mezi cykli také špinění.
Týden menstruace týden a půl klid pak špinění týden a hned po té opět menstruace.

Prosím o jakoukoliv radu.
Děkuji
Dobrý den, myslím, že jde o dva problémy, které spolu asi nesouvisí. Co se týče svědění při negativním poševním nálezu, může jít o zevní mykozu způsobenou např. nošením nevhodného prádla ( neprodyšné, umělé) nebo těsných neprodyšných kalhot. Jednou z příčin může být i orální sex. Neppomůže-li odstranění možných příčin nebo se Vás tyto příčiny netýkají, lze zkusit rozepsanou mast obsahující antimykotika, antibiotika a kortikoidy, kterou Vám může předepsat Váš gynekolog.
Co se týče nepravidelného krvácení a špinění mezi menstruacemi je příčin možných mnoho a proto bude asi nutné navštívit svého gynekologa.,
S pozdravem
Dr. Rohlíček