Dobrý den, prosím o radu. V r. 2016 jsem měla pan. ataku, rok na to mi začalo vynechávat srdce, srde

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, prosím o radu. V r. 2016 jsem měla pan. ataku, rok na to mi začalo vynechávat srdce, srdeční přeskoky, dost vnímané. Byly mi zjištěny neškodné arytmie (extrasystoly), bohužel vracející se v různých intervalech a v různé síle. Několikrát jsem byla i na interně, vždy mi dají něco na zklidnění, neboť mně vyletí i tlak a pak pustí domů. Mám doma neurol 0,25, někdy si vezmu půl, někdy 2x za den...není to denně, jen když mi je ouvej...Takže třeba 10 dnů beru, pak třeba 14 dnů vůbec nemusím....Nedávno jsem měla vyšetření srdce, nic závažného se nenašlo jen ty ES, bohužel nevím, co dělat, když to přijde, dostanu se po nějaké době do úzkosti, strachu a nevím, jak se toho zbavit...Je to unavující...Ráda bych našla cestu, jak z toho ven, jak se uzdravit. AD brát nechci, neboť mi nic nevyřeší. Někdy si říkám, zda ty extrasystoly, nezačaly právě po braní mirtazapinu, který již skoro rok neberu...Nemůže se to nějak zvrtnout? Někdy jich je pár , jindy tisíce...Do toho už mám 3 týdny virozu, které se nemůžu zbavit...Myslíte, že by pomohla nějaká psychoterapie, když mi začnou ES či lítat tlak, hodně se kontroluji, vím, že kdybych toto dbourala, bylo by lépe. Ale nějak mi to nejde:-(...Piji meduňku, bylinky na arytmie, beru si hořčík 500 mg denně...Děkuji za odpověď. Iveta
Dobrý den Iveto,
myslím si, že jste zdravá a měla by jste si to vždy zopakovat když vás chytnou pochybnosti. Komorové extrasystoly jsou zcela nevýznamnou arytmií, je v populaci hodně častá a která neškodí. Mám s ní desítky pacientů, většina je vůbec necítí, občas někdo ano, ale to neznamená, že se děje něco špatně. Prostě to příroda u každého z nás vymyslela trochu jinak, důležité je, jak to funguje a ve vašem případě to dle popsaných výsledků vyšetření funguje bez problémů. Aby bylo arytmií méně, tak je dobré se vyhnout stimulantům- kofein, energetické nápoje, nic víc dělat nemůžete, ani to není třeba.
Užijte si klidné vánoce, rozhlédněte se kolem, a hledejte v okolí pozitivní věci, které vám dělají radost.
Koditek