Dobrý den, prosím o radu. Před měsícem jsem přišla za praktickým lékařem s bolestí polykání, oteklým

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, prosím o radu. Před měsícem jsem přišla za praktickým lékařem s bolestí polykání, oteklými mandlemi a čepy. Ihned mi dala antibiotika Bispen. Po dobrání posledního prášku (10 dní) se mi mandle do dvou dnu zase narostly a objevily se opět čepy. Paní doktorka nechala odebrat krev a výtěr z tonsil. (Krev v pořádku, krk- streptokok pyogens) Dala mi znovu ty samé antibiotika na 10 dní. Vždy se tonsily zlepšily a ke konci braní antibiotik zase postupně začaly zhoršovat. Po dobrání 2. ATB mi provedla znovu stěr a odebrala krev na EBV (stěr v pořádku, EBV prý zvýšené) Mononukleozu jsem již jednou prodělala. Odkázala mě na ORL lékaře. V době Covidu19 mi pan doktor pouze přes telefon zaslal e-recept na Klacid 500. Po do brání (7dní), krk není stále v pořádku. Mandle jsou stále nateklé a červené. Nezdá se, že by se zlepšovaly. Bolest není. Horečka není. Zkrátka žádný jiný problém. Denně si dělám priesnitzův obklad, kloktám slanou vodou, vystříkávám krk streptokillem, jím koncettrované céčku, jsem v naprostém klidu. ORL lékaři jsem volala, prý mám kloktat a přijít na kontrolu po Velikonocích..

Už jsem zoufalá. 27 dní v posteli s ATB a stále nejsem jako rybička.

Děkuji za Váš čas a odpověď.
Dobrý den,
možná máte po boji s bacily jen přecitlivělý krk, ve kterém se pomnožily po třech antibiotikách bacilky,které normálně neškodí.
Doporučila bych posílit slizniční mikrofloru např. GS Imunostimem a upravit pH krku např. Omeprazolem 20 mg na lačno.