Dobrý den, Prodělala jsem před 10 lety trombózu levého lýtka, nebyla to hluboká žilní ale ucpaná

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

Prodělala jsem před 10 lety trombózu levého lýtka, nebyla to hluboká žilní ale ucpaná vedlejší větev žíly.
Měla jsem léčbu 4 měsíce 2x denně injekce a pak 2 roky warfarin.
Když jsem pak další roky cestovala autem cca 7 hodin na dovolenou, píchala jsem si na cestu injekci.
Chci se zeptat po tak dlouhé době kdybych chtěla cestovat letadlem 2 hodiny do Paříže, je to pro mě riskantní a budu muset použít zase nějaký lék? Nebo bude stačit jen hodně pít vodu?

Děkuji
XXXX
Dobrý den, i u Vámi plánované cestě letadlem na 2 hodiny a pro popisované problémy v historii bych si aplikoval jednu injekci tzv.- nízkomolekulárního heparinu před cestou tam i zpět - v letadle se nadají již ani nohy natáhnout a prostoru je tam také čím dál méně (a sedadel čím dál více.....) - tak to je ten důvod - prevence trombozy, jejich komplikace a následné léčby. Samozřejmě pitný režim je třeba, aby krev nebyla hustá. Zkuste se několikrát za cestu v letadle projít a cvičit s nohama. S pozdravem