Dobrý den. Před měsícem jsem skončila v nemocnici se zavratema, zachvatem kdy jsem nemohla dýchat, b

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. Před měsícem jsem skončila v nemocnici se zavratema, zachvatem kdy jsem nemohla dýchat, brnely mi nohy a ruce, tlak v uších a hlavě, zvracení. Zjistili otok vnitřního ucha, nicméně jsem podstoupil všechna vyšetření a nic se neprokázalo jiného. Dr.mi řekl že si své záchvaty privolavam psychicky sama a že si myslí že trpím úzkosti. Marodi už měsíc. Svoje nevolnosti si opravdu privolavam sama . Zacnu premyslet co kdzy se mi zase udela zle a hned se mi zle zacne delat. Od te doby mam problem jit do kramu nebo mezi lidi ihned se mi dela zle. Mota se mi hlava a je mi na omdleni . To same v aute kdyz je kolona. V praci byt take nemohu .OL mi napsal neurol a antidrpresiva. Chci se zeptat zda se opravdu může jednat o úzkost nebo je to ještě něco jiného? Mám doma malé dítě a potřebuji fungovat. Take by mě zajímalo kdy se dostaví účinek antidrpresiv. Beru je už 10 dní a zatím mi lépe není děkuji moc za odpověď . Tereza
Dobrý den, ano, může se jednat o úzkost a i když je nemožné provést přesnou diagnostiku na základě písemného kontaktu, dokonce je to dle Vašeho líčení vysoce pravděpodobné. Váš záchvat byl zřejmě panickou atakou, což není nic jiného než nahromaděná úzkost, která se náhle začne masivně projevovat tělesnými příznaky.
Antidepresiva jsou určitě namístě, vytrvejte s jejich užíváním, zpravidla začínají působit až po 2-3 týdnech, v případě jakýchkoli pochybností kontaktujte OL nebo psychiatra. S Neurolem opatrně, má návykový potenciál a pokud ho nezbytně nutně nepotřebujete, doporučoval bych Vám ho po konzultaci s lékařem vysadit, jakmile zaberou antidepresiva.
Dále Vám doporučuiji zahájit psychoterapii a začít se zabývat příčinami své úzkosti. Antidepresiva sama o sobě Vám sice mohou ulevit, ale bez porozumění tomu, co se vlastně ve Vás děje, se nedá vyloučit opakování potíží.
Přeji, ať je Vám brzy lépe!