Dobrý den, před asi rokem jsem prodělala přechodnou mononukleozu a teď mám už asi tři měsíce natekle

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, před asi rokem jsem prodělala přechodnou mononukleozu a teď mám už asi tři měsíce natekle krcni uzliny. Byla jsem si nimi na ORL, rentgenu a dozvěděla jsem se že mám slabou imunitu a moje tělo bojuje s viry. Vždy po měsíci mám nějakou chřipku nebo virozu, vždy přichází s menstruaci tak me napadlo jestli by tam mohla být nějaká spojitost. Ale to podstatné proč píše je to ze me začali bolet končetiny ale levá ruka úplně nejvíc. Ta bolí chvílemi až od lopatky. A bolí tak celkově. Zajímá me jestli to nemůže být nějaké vážně a jestli mám navštívit lékaře. Zítra jdu na covid test protože jsem ztratila chuť a čich a mám kašel a rýmu. Celkové mi není úplně nejlépe. Předem dekuji za odpověď
Dobrý den, pokud jste před rokem prodělala mononukleosu, tak již uplynula vcelku dlouhá doba na to, abychom dávali do souvislosti nynější zvětšení lymfatických uzlin na krku - většinou bývá v souvislosti s infekcí či jiným zánětem v této oblasti - třeba i ze zánětu zubu. Je tedy vhodné v prvé řadě vyloučit souvislost s infekcí v tomto čase - vhodné u praktického lékaře nebo na ORL. Ohledně bolestí končetin - zde z popisu nemohu přesněji určit příčinu. Ovšem třeba u chřipky často bolí celé tělo - svaly, klouby. Potíže s bolestí ruky mohou být i od zad.
S pozdravem