Dobrý den, poslední měsíc si častěji představuji svoji smrt a nechápu, proč když o tom s někým začnu

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, poslední měsíc si častěji představuji svoji smrt a nechápu, proč když o tom s někým začnu mluvit mi to zakazují. Vždyť přece, když cítím, že nejsem nijak hodnotný člověk, tak přece nemá smysl chodit, dýchat, a zabírat místo na planetě.
Když si napustím teplou vanu a říznu se jak dlouho to asi bude trvat? Bude to bolet?
Dá se odejít ze světa nějakým příjemným způsobem? Zatím mi přišlo nejrozumnější dat teplou koupel a říznout se, ale nechci, aby mě někdo našel už v rozkladu ☹️ to prý smrdí.
Zatím to nechci udělat, jen nad tím uvažuji.
Druhá možnost je se opít a poblíž je hora a zkusit štěstí jestli přežiju a vrátím se domů celý.
Ne nejsem šťastný, můj život ztratil tak nějak smysl a tonoucí se stébla chytá. Je mi to líto, že to vidím vše tak černě. Někdy mám pocit, že se chci prostě sesypat na malou hromádku neštěstí a mít chvíli klid od všeho.
26 let.
Muž
Zakazují Vám to možná proto, protože mají o Vás strach (což je nepříjemné se o někoho strachovat), případně je stavíte do pozice, kdy by měli něco začít dělat (nepřímo jim říkáte, že nejste v pořádku, podobně jako kdybyste měl zápal plic a oni se o Vás měli starat). Zároveń by bylo asi hodně zvláštní, kdyby vás v tom podporovali a nesli spoluúčast na ubližování (byť to budete vy sám sobě).

Ony myšlenky na sebevraždu, ublížení si jsou zřejmě odrazem toho, jak jste v životě spokojený. Možnost zabít se máte vždy, představa klidu, neřešení je velice příjemná a zároveň někdy děsící (zejména pro druhé).
Stálo by za to se podívat možná na důvody, proč spokojený být nemůžete.
S pozdravem MB