Dobrý den, po vytržení zubu jsem dostal antibiotika Augmentin. Jak dlouho po dobrání mohu pít alkoho

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, po vytržení zubu jsem dostal antibiotika Augmentin. Jak dlouho po dobrání mohu pít alkohol (2-3 piva) a od kdy se mohu opalovat na slunci? Moc děkuji za odpověď, Josef, 23 let
dobrý den, dvě piva si dát můžete hned, samozřejmě více raději až třeba po týdnu, slunce pro jistotu také raději po týdnu, augmentin je penicilin, tady někdy bývá větší riziko alergických reakcí v kombinaci s ovocem - jahody, citrusy, rybíz, maliny, ostružiny, takže pozor spíše na kyselé ovoce a všelijaké multivitamínové nápoje, ať se neosypete, jinak dvě pivka neuškodí téměř nikdy pokud to tedy dodržíte, případně kapku alkoholu do čaje, větší opatrnosti je třeba u makrolidových atb. ( klacid, fromilid ), tam je riziko pošramocení jater mnohem větší, navíc třeba v kombinaci s paracetamolem ( paralen ), takže tam se riziko zvyšuje a násobí, ale pokud má člověk játra zdravá a dávku paracetamolu bere raději nižší a alkoholu jenom kapku, tak by se nemělo nic stát.