Dobrý den, po dlouhodobé úvaze jsem dospěla k tomu, že potřebuji odbornou pomoc. 3 roky trpím zách

po dlouhodobé úvaze jsem dospěla k tomu, že potřebuji odbornou pomoc.
3 roky trpím záchvatovitým přejídáním a během poslední roku se k tomu přidávají depresivní stavy. Vyjma toho,že mám problémy se zažíváním, mám hlavně problémy psychické. Ztráta zájmu o cokoliv, často brečím, mám problémy vyjít mezi lidi, ztrácím přátele, ztráta péče o sebe ( jsem schopná týden ležet doma bez osprchování se a bez komunikace s vnějším světem), nenávist k sobě samé, velký studijní tlak apod. Jsou dny,kdy jsem na tom dobře,jsem mezi lidmi, směju se( až na neustálé počítání kalorií, diskomfortu při jezení před lidma a plánováním kdy co budu jíst a cvičit) a říkám si,že to zvládnu sama. Jenže evidentně nezvládám. Nejlíp mi je,když spím a mám jakoby vypnutou svojí hlavu a myšlenkový pochody a už párkrát jsem si řekla, že smrt by byla východisko.
Moje otázka teda je kam jít? Psycholog/psychiatr/ psychoterapeut? (Praha) Dnes jsem volala do jednoho centra a nejbližší termín byl v červenci,tak jsem odmítla..
Předem děkuji
Dobrý den, jsem ráda, že jste se rozhodla nám napsat a vyhledat pomoc. S podobnými potížemi pracují jak psychoterapeuti, tak psychiatři. Psychoterapeuti nabízí terapii, psychiatři ordinují léky. Tak jak psala kolegyně výše, pokud si budete vybírat z odborníků pracujících na pojišťovnu, objednací lhůty budou dlouhé, klidně i 2-3 měsíce. Z toho co píšete plyne, že byste se ráda k odborníkovi dostala co nejdřív. V tom případě můžete využít nabídku psychoterapeutů a psychiatrů, kteří poskytují služby hrazené klientem. Najdete je zde na ZL. Anebo mne napadá ještě jedna možnost - píšete o studijním tlaku. Pokud jste studentka VŠ, je velká pravděpodobnost, že vaše univerzita má tzv. poradenské centrum, kde terapeuti nabízejí sezení studentům za zvýhodněné ceny v relativně krátkých objednacích lhůtách. Věřím, že Vám může být líp, držím Vám palce :)

Neodpovídám jako první, tak naváži na předchozí odpovědi. Rád bych Vás podpořil v tom, udělat první krok na cestě z nekomfortu, který popisujete. Jak dlouhá tato cesta bude nevím, bylo by to věštění ze skleněné koupe, ale jistě se vyplatí, začnete nad svým životem mít větší vládu. Osobně bych Vám doporučil cestu psychoterapie, která má větší potenciál ke změně, ale toto doporučení nevylučuje začátek cesty podpořit i medikací. Při volbě psychoterapie máte možnost volit individuální setkávání, ale myslím že žádný z příspěvků nezmínil i možnost intenzivní práci v denním stacionáři formou skupinové terapie. Nebylo by od věci domluvit si někde nezávazné konzultační setkání a informovat se o možnostech a detailnějších aspektech té či jiné varianty. Nejen naše pracoviště, které se věnuje komplexnímu psychosomatickému přístupu k člověku, takovou službu rádo nabídne. Každopádně bych Vás rád podpořil v péči o sebe, spokojený život je velká hodnota.
Dobrý den, podporuji, stejně jako kolegové, Vaše odhodlání změnit svůj současný stav směřující k pocitu vnitřní svobody a možné rovnováhy, nalezení potřebného. Přeji, naplněné a naplňující kroky, Vámi zvolenou cestou, ať už psychoterapií, analýzou, či jinými s Vámi rezonujícími možnostmi. Srdečně, Markéta Řeřichová