Dobrý den, po dlouhodobé úvaze jsem dospěla k tomu, že potřebuji odbornou pomoc. 3 roky trpím zách

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,
po dlouhodobé úvaze jsem dospěla k tomu, že potřebuji odbornou pomoc.
3 roky trpím záchvatovitým přejídáním a během poslední roku se k tomu přidávají depresivní stavy. Vyjma toho,že mám problémy se zažíváním, mám hlavně problémy psychické. Ztráta zájmu o cokoliv, často brečím, mám problémy vyjít mezi lidi, ztrácím přátele, ztráta péče o sebe ( jsem schopná týden ležet doma bez osprchování se a bez komunikace s vnějším světem), nenávist k sobě samé, velký studijní tlak apod. Jsou dny,kdy jsem na tom dobře,jsem mezi lidmi, směju se( až na neustálé počítání kalorií, diskomfortu při jezení před lidma a plánováním kdy co budu jíst a cvičit) a říkám si,že to zvládnu sama. Jenže evidentně nezvládám. Nejlíp mi je,když spím a mám jakoby vypnutou svojí hlavu a myšlenkový pochody a už párkrát jsem si řekla, že smrt by byla východisko.
Moje otázka teda je kam jít? Psycholog/psychiatr/ psychoterapeut? (Praha) Dnes jsem volala do jednoho centra a nejbližší termín byl v červenci,tak jsem odmítla..
Předem děkuji
Dobrý den, jsem ráda, že jste se rozhodla nám napsat a vyhledat pomoc. S podobnými potížemi pracují jak psychoterapeuti, tak psychiatři. Psychoterapeuti nabízí terapii, psychiatři ordinují léky. Tak jak psala kolegyně výše, pokud si budete vybírat z odborníků pracujících na pojišťovnu, objednací lhůty budou dlouhé, klidně i 2-3 měsíce. Z toho co píšete plyne, že byste se ráda k odborníkovi dostala co nejdřív. V tom případě můžete využít nabídku psychoterapeutů a psychiatrů, kteří poskytují služby hrazené klientem. Najdete je zde na ZL. Anebo mne napadá ještě jedna možnost - píšete o studijním tlaku. Pokud jste studentka VŠ, je velká pravděpodobnost, že vaše univerzita má tzv. poradenské centrum, kde terapeuti nabízejí sezení studentům za zvýhodněné ceny v relativně krátkých objednacích lhůtách. Věřím, že Vám může být líp, držím Vám palce :)