Dobrý den, omlouvám se, jestli tento dotaz nebude splňovat nějaké podmínky, ale opravdu nevím, koho

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, omlouvám se, jestli tento dotaz nebude splňovat nějaké podmínky, ale opravdu nevím, koho jiného bych se měl zeptat, než přímo lékaře. Už od základní školy je mým snem být chirurg. Vždycky jsem se pro to snažil dělat 2 věci - dobře se učit a zlepšovat si jemnou motoriku. Teprve nedávno mi však došlo, že chirurg musí být vlastně i fyzicky dost zdatný, aby vydržel několik hodin v kuse stát. Vzhledem k mým problémům se zády bych to asi nezvládl. Tak se tedy ptám, dalo by se tohle nějak vyřešit? Jediné, co mě napadá je, že vlastně chirurgie ruky se dělá v sedě, je to pravda? A jestli ano, je možné se vůbec ihned po skončení lékařské fakulty specializovat na tento obor nebo se k tomu člověk dostane až po několika letech té ''obecné'' chirurgie? Děkuji moc...
Dobrý den
K chirurgii ruky by jste se nejspíše dostal až po několika letech obecné chirurgie. Většinou jsou to lékaři s atestací z plastické chirurgie.
Sedět u operace lze i u robotické chirurgie, ale cesta k ní vede rovněž pouze po absolvování všeobecné chirurgie a další specializací _asi 10 let.
Nicméně ne všechny operace trvají dlouhou dobu. Většina operací se provede do 2 hodin. Jednodušší operace cca 45 minut _žlučník, kýla atd. Pouze malé procento velkých operací trvá déle než 4 hodiny a minimum více než 8 hodin.
Pokud se chirurgii chcete věnovat a získá si Vás, určitě si svou specializaci najdete.
Přeji hodně štěstí a držím palce. ????????