Dobrý den, odjela jsem sama na delsi cestovatelskou dovolenou do zahranici a prepadla me tezka chrip

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, odjela jsem sama na delsi cestovatelskou dovolenou do zahranici a prepadla me tezka chripka. Dle priznaku to vcelku odpovida, onemoceni zacalo velice nahle, prvni den mi prislo spise jako nejake zvlastni nachlazeni, druhy a treti den jsem doslova nemohla vstat z postele, malatnost, bolesti svalu, teploty, nevolnost, natekle dutiny, bolest v krku ale ne takova jak u nekterych typu nachlazeni, ryma take byla jina, spise zadna, jen ucpanost dutin. Uzivala jsem coldrex a paralen, dle pribalovych letaku, jsem nikde chybu neudelala, dodrzovala jsem pitny rezim i se snazila do sebe nacpat nejake ovoce a jidlo. Nyni je 6. den meho onemocneni, teploty opadly a citim se trochu lepe, nicmene mi velmi natekl jazyk, mam ho obsypany malymi vridky, afty temer vsude, jsou velmi bolestive tudiz mam obrosvky problem do sebe dostat jakekkoliv jidlo, zaroven mi oteklo jedno oko, je cervene, tece z nej, po ranu slepene a take bolestive. V mistni ne moc vybavene lekarne mi byly dany kapicky na alergii, ze to pusobi jako alergicka reakce, ale ja nikdy na zadne alergie netrpela a kapicky mi oko o dost zhorsily. Myslite ze u jazyka i oka se jedna o mozny vedlejsi priznak chripky? Ci je to nejaky zanet navic ktery je potreba stranou lecit jinym zpusobem? Bohuzel si zde nemohu dovolit navstivit doktora z financnich duvodu. Do CR bych se mela vracet az za mesic, tim padem mam trochu starost, mela bych diky temto priznakum uvazovat o navraru drive, ci 6.den chripky je neco takoveho normalni a vyplati se pockat ci si telo pomuze samo? Jsou nejake bylinne, prirodni metody jak ulevit jazyku ci oku?

Mnohokrat predem dekuji za odpoved, jsem velmi vdecna ze tyto metody jiz existuji ????????. S pozdravem V.
Dobrý den, může se jednat o průvodní projevy virového onemocnění včetně chřipky, afty se často vysejí při oslabení organismu virozou a při horečce. Důležité je i při bolesti v dutině ústní dodržovat pitný režim, snažit se přijímat dostatek tekutin a příp. kašovitou stravu, vhodné jsou výplachy dutiny ústní šalvějí či ústními dezinfekcemi s obsahem chlorhexidinu. Do oka je vhodná borová voda či ophthalmoseptonex. V případě žluté husté hnisavé sekrece z oka či vzestupu horeček, bude nejspíš nutné, abyste vyhledala lékaře, namístě by pak byla antibiotická léčba.