Dobrý den,od jara se potýkam se zdrav.problémy...žaludek a obtíže s tím spojené..před dvěma lety mi dignostikovali chronickou gastrititdu...jakmile mám nějaké psych.vypětí...potíže se vrací,mám obavy ,zda se nejdná o rakovinu,večer s obavami usínám,a ráno se s nimi probouzím..myslím na nejhorší,nevím kudy kam...těšila jsem se na vánoce a brčím,necítím se dobře...co by jste mi poradili.Zdeňka
Radana Rovena Štěpánková
Radana Rovena Štěpánková
psycholog, psychoterapeut
Praha
Milá Zdenko, u vás se jedná o několik témat ke zpracování, to znamená, že byste se měla každým tématem podrobě zabývat a jít jak po informacích na to téma tak po vnitřním uchopení a přetransformování na úrovni srdce. Témata: 1. Strach obecně 2. Strach z vlastní smrtelnosti 3. Co je smrt 4. Vztah ke svému tělu a důvěra ve svou existenci a propojenost s proudem života 5. Schopnost žít tady a teď. Jistě uznáte, že témata přesahují rozsah online poradny a vydáte se vlastní aktivitou hledat odpovědi do knihovny, na semináře, na konzultace. Určitě se můžete zastavit a mohu vás lépe nasměrovat. Držím palce.

marie štaudová
marie štaudová
psycholog
Brno
Po precteni odpovedi Dr. Stepankove neni co dodat, u pani Zdenky je opravdu vice temat, se kterymi by mela pracovat. Najdete si nekoho, za kym budete dochazet na psychotetapii. S pozdravem M . Staudova

Jana Růžičková
Jana Růžičková
psycholog
Praha
Dobrý den, Zdenko. Sama pozorujete, že se potíže zhoršují při psychickém vypětí, stresu. To znamená, že váš žaludek reaguje na vaši psychiku (ne např. na nádor). Tj. existuje něco, co nemůžete "strávit" psychicky. Témata nazančila kolegyně výše. No, a psychoterapeut vám může pomoci najít, co to je a jak se s tím vyrovnat. Přeji vám, ať najdete odvahu do toho jít a najdete si pro sebe dobrého průvodce. Jana Růžičková

Renata Luxová
Renata Luxová
psycholog, psychoterapeut
Kladno
Dobrý den, paní Zdeňko. To, co Vás trápí, je častý psychosomatický jev - tj. některá část těla či orgán reaguje na psychické vypětí bolestí. Dává nám tím najevo, že bychom s tímto vypětím měli něco dělat. Vyzkoumat, proč se mi to tak děje, co v mém životě bych měla změnit apod....zaměřte tedy svoji pozornost tímto směrem, např. i vyhledejte terapeuta...a jak budete postupně své problémy řešit, zmizí i Vaše obavy z nemoci. Držím palce.Dr. R. Luxová

Veronika Pešková
Veronika Pešková
psycholog, dětský psycholog, psychoterapeut
Jívová
Dobrý den, pokud se vaše nemoc jak píšete zhoršuje psychikou, pak se může i zlepšovat psychikou. Dá se to velmi dobře a jednoduše stabilizovat. Můžete prožít spokojený, klidný a šťastný život beze strachů. Stačí jen na sobě začít pravidelně pracovat a vyhledat pomoc. Určitě to zvládnete, krásný den vám přeji :)

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se