Dobrý den. Nevím, jak daný problém charakterizovat, ale občas v určitých obdobích se u mě z ničeho n

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Nevím, jak daný problém charakterizovat, ale občas v určitých obdobích se u mě z ničeho nic začnou projevovat nepříjemné stavy, které se těžko popisují. Zvýší se mi tlak, tep a začnu pociťovat zvláštní tlak v hlavě, jako kdyby mi bylo na omdlení, nemohl jsem se nadechnout, cítím se špatně a nemyslím na nic jiného. Nemám chuť cokoliv dělat jen odpočívat. Když si lehnu, problémy ustanou po nějaké chvíli většinou, jindy to zase trvá i více hodin. Napadly mě panické ataky, ale spoustu z příznaků nemám vůbec, je to slabší a většinou to trvá déle. Dost často se toto děje ráno, když se nenajím nebo když se najím více. Problém je v tom, že žiji zdravě od stravy, přes pochyb. Nepiji alkohol ani kávu. Podobné problémy jsem měl v květnu. Pak přes léto jako kdyby zmizeli. V říjnu se vrátili. Jestli je můj organismus na něco citlivější, netuším. Zjistil jsem, že jsem měl vyšší tlak, tak jsem dostal nejslabší prášky a tlak se o dost snížil. Ale i to byla záhada, jednou jsem měl 115, o 20 minut později 140, dalších 20 minut 160. Tlak je již v normě ale opět se zvyšuje při těchto stavech. Nemám ani z čeho být ze stresu. Nevím, jestli nejde o cukr - ten ale by měl být v pořádku, nemám žízeň ani nechodím často na malou. Napadla mě slinivka nebo štítná žláza také. Nevěřím tomu, že by tyto problémy měly něco společného s psychikou. Ale i to je možné. Nemáte s něčím podobným zkušenosti? Budu rád za jakkoukoliv radu. Dost nepříjemně to ovlivňuje můj život. Přijdu si jako nějaký hypochondr, přitom je mi 33
Dobrý den, snad již běžné vyšetření doplněné o laboratorní testy vyloučí řadu somatických stavů - poruchu tělesnou, včetně fungování štítnice. Pokud se vyloučí tělesná příčina, je nutné pomýšlet i na psychiku. V dnešním rychlém a složitém světě psychických problémů velmi přibývá. Na druhou stranu změna životního stylu v naší společnosti je často velmi obtížná.
S pozdravem