Dobrý den, někdy zhruba v prosinci jsem po sedmi letech vysadila antikoncepci. MS se dostavila vč
6 Počet odpovědí:
Dobrý den,

někdy zhruba v prosinci jsem po sedmi letech vysadila antikoncepci. MS se dostavila včas, potom jsem cca dva až tři měsíce vůbec nemestruovala. Doktor mi píchl vyvolávací injekci a za 14 dní přišla MS. Teď už se mi zase dva měsíce MS nedostavila. Chvíli jsem pila kontryhelový čaj a jeden den jsem měla lehounký načervenalý výtok, jinak nic víc. Chci se zeptat, zdali to je normální a mám čekat. Injekci znovu nechci. Prášky jsem přestala brát právě z důvodu, abych do sebe zbytečně netlačila hormony. Popřípadě jestli mi můžete poradit, jak MS vyvolat přírodní cestou. Děkuji!
Dobrý den. Nevím v jakém jste věku, ale obecně bez kontracepce je první myšlenkou možné těhotenství. Pokud ne, pak hormonální dysbalance . Každopádně navštivte co nejdříve svého gynekologa.

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Větru a dešti neumíme poručit. "Přírodní cestou" alemůžete zkusit kapky Gynex

Bez těch ošklivých hormonů menstruovat nebudete. I přírodní prostředky působí na normalizaci hormonální činnosti Vašeho těla.

Toto je obtížné poradit bez vyšetření. Proto je vhodné navštívit svého gynekologa a s ním to probrat

Je nutné provést hormonální vyšetření - odběr krve a podle výsledku rozhodnout o další léčbě. K rozhodnutí o postupu léčby je vhodné vědět zda plánujete těhotnět nebo ne.

Milá slečno, či paní (neudáváte věk) ! už z věty, že "do sebe nechcete cpát hormony" vidím, že jste se stala obětí kampaně proti antikoncepci. No - je to každého volba... Dokud lékaři neměli možnost užívat hormony k léčbě či úpravě cyklu, nezbývalo, než se spolehnou na přírodní prostředky, ale to je cesta téměř o století zpět... Vidíte, jak jste dopadla s kontryhelem. A to ho bylinkářky tak vychvalují, že? Spolu s kolegy v předcházejících odpovědích jsem zajedno v tom, že porucha je ve Vašem organismu. Je potřeba zjistit příčinu Vašich problémů a teprve pak je léčit. A bude-li potřeba, možná i těmi proklínanými hormony. Problém nemusí být vůbec ve vaječnících. Může být řada jiných příčin (porucha činnosti štítné žlázy, poruchy výživy - neodmítáte ve stravě maso?, atd.) První, kdo by Vás měl vyšetřit, laboratorně, ultrazvukem, ale hlavně si s Vámi důkladně popovídat, by měl být Váš gynekolog. Musíte mu ale sdělit i jiné okolnosti, bez důvěry to nepůjde. Držím Vám palce! 1. srpna 2019

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.