Dobrý den, někdy zhruba v prosinci jsem po sedmi letech vysadila antikoncepci. MS se dostavila včas, potom jsem cca dva až tři měsíce vůbec nemestruovala. Doktor mi píchl vyvolávací injekci a za 14 dní přišla MS. Teď už se mi zase dva měsíce MS nedostavila. Chvíli jsem pila kontryhelový čaj a jeden den jsem měla lehounký načervenalý výtok, jinak nic víc. Chci se zeptat, zdali to je normální a mám čekat. Injekci znovu nechci. Prášky jsem přestala brát právě z důvodu, abych do sebe zbytečně netlačila hormony. Popřípadě jestli mi můžete poradit, jak MS vyvolat přírodní cestou. Děkuji!
Pavel Kasal
Pavel Kasal
Bílina
Dobrý den. Nevím v jakém jste věku, ale obecně bez kontracepce je první myšlenkou možné těhotenství. Pokud ne, pak hormonální dysbalance . Každopádně navštivte co nejdříve svého gynekologa.

Kateřina Bittmanová
Kateřina Bittmanová
Praha
Větru a dešti neumíme poručit. "Přírodní cestou" alemůžete zkusit kapky Gynex

Jiří Vambera
Jiří Vambera
Trutnov
Bez těch ošklivých hormonů menstruovat nebudete. I přírodní prostředky působí na normalizaci hormonální činnosti Vašeho těla.

Václav Vácha
Václav Vácha
Zlín
Toto je obtížné poradit bez vyšetření. Proto je vhodné navštívit svého gynekologa a s ním to probrat

Pavel Texl
Pavel Texl
Brno
Je nutné provést hormonální vyšetření - odběr krve a podle výsledku rozhodnout o další léčbě. K rozhodnutí o postupu léčby je vhodné vědět zda plánujete těhotnět nebo ne.

Jiří Zahrádka
Jiří Zahrádka
Ústí nad Labem
Milá slečno, či paní (neudáváte věk) ! už z věty, že "do sebe nechcete cpát hormony" vidím, že jste se stala obětí kampaně proti antikoncepci. No - je to každého volba... Dokud lékaři neměli možnost užívat hormony k léčbě či úpravě cyklu, nezbývalo, než se spolehnou na přírodní prostředky, ale to je cesta téměř o století zpět... Vidíte, jak jste dopadla s kontryhelem. A to ho bylinkářky tak vychvalují, že? Spolu s kolegy v předcházejících odpovědích jsem zajedno v tom, že porucha je ve Vašem organismu. Je potřeba zjistit příčinu Vašich problémů a teprve pak je léčit. A bude-li potřeba, možná i těmi proklínanými hormony. Problém nemusí být vůbec ve vaječnících. Může být řada jiných příčin (porucha činnosti štítné žlázy, poruchy výživy - neodmítáte ve stravě maso?, atd.) První, kdo by Vás měl vyšetřit, laboratorně, ultrazvukem, ale hlavně si s Vámi důkladně popovídat, by měl být Váš gynekolog. Musíte mu ale sdělit i jiné okolnosti, bez důvěry to nepůjde. Držím Vám palce! 1. srpna 2019

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se