Dobrý den nejdu sem rovnou s nějakou poruchou, tedy já zatím o žádné nevím. Ale mám teď v životě špatné období, pomalu ztrácím přátele, všední aktivity ,které jsem předtím dělal automaticky, teď udělám stěží. Potřeboval bych poradit zda se mnou něco není. A hlavně co dál.
děkuji
Dobrý den, pokud se necítí psychicky v kondici a tento stav nepřechází řekněme po měsíci, pak je na místě vyhledat pomoc psychologa nebo psychiatra a svěřit se mu s tím, co konkrétně Vás trápí. Přeji ať se obtíží brzy zbavíte. S pozdravem Kristýna Drozdová

Vyhledejte psychologa. Pomůže Vám rozklíčovat, co tyto propady nálady způsobuje. Může se jednat i o deprese. Psycholog Vám pomůže tomu lépe porozumět a pracovat s tím.

H.R.
Dobrý den, je skvělé, že máte náhled na to, že se ve vašem životě něco děje. Myslím, že prvním a nejdůležitějším aspektem, aby se mohlo něco změnit, je, připustit si, že mám nějaké potíže.
Nepíšete, zda se aktuálně ve vašem životě děje něco náročného, s čím by vás stav šel spojit. Někdy se změny dějí plíživě a jsme schopni je zaznamenat, až když bijí do očí.
Psychoterapie může být nápomocna, abyste byl schopný váš život uvidět ž širšího úhlu pohledu a uspořádat si svůj život k větší spokojenosti.
Přeji hezký den. Markéta Jarolímková
Dobrý den, chtěla bych ocenit Vaši citlivost k sobě i k okolí i za to, že si dokážete hledat a říct o pomoc. Máte chuť se domluvit na konzultaci? Napište mi na e-mail, který naleznete na mých www a můžeme se na celou situaci podívat v klidu a hledat možnosti, jak přátele neztrácet a dokonce je znovu nacházet, a také na tom, aby věci člověka opět více bavily.

Přeji vbrzku dny plné radosti,

Stanislava Ševčíková
to, o čem píšete, se mým klientům často děje. Že si člověk najednou uvědomí, že už mu v životě nedělají věci radost, jakou dělaly dřív, že jsou některé věci těžší, než byly. Záleží na Vás, jakou cestou se teď vydáte.
1. můžete hledat, jakou diagnózou (tedy poruchou) se dá tento Váš stav popsat a na ni se potom léčit. S tím Vám může pomoct psychiatr nebo obvodní lékař
2. můžete hledat, jak tento stav vyřešit, bez používání diagnózy. S tím Vám může pomoct psychoterapeut. Pomocí řízeného rozhovoru s Vámi bude pracovat na tom, ať zjistíte, kdo jste Vy sám, co potřebujete, kam se chcete vydat a jak celý budoucí život dobře a naplno prožít, aby se Vám potíže, které popisujete, už nikdy nestaly.

Každému se v průběhu života může stát, že si uvědomí, že v životě není spokojený. A když si v té chvíli dokážete říct o pomoc, je to podle mě důkaz o vaší velké odvaze a taky znak dospělosti.
Přeju Vám, ať se vydáte dobrým směrem. A když pro Vás budu moct něco udělat já, můžete se na mě obrátit.
Naďa Skyvová
Zveme vás na návštěvu: - 800 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.