Dobrý den, na Valentýna se semnou rozešel přítel, po 8 měsících společného bydlení a plánování budou

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, na Valentýna se semnou rozešel přítel, po 8 měsících společného bydlení a plánování budoucnosti kdy měla být letos svatba, atd.odesel. Mám 4 letou dceru, která mu začala říkat tati, ale ta to zvládá. Já ale ne, už mi dr predepsala lexaurin, ale uzkostne stavy mám pořád. Bydlí vedle mě, a vidím ho pořád dennodenně. Vím že ho pořád miluji, ale už nevím co mám dělat dál. Mám vyhledat odbornou pomoc? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, mrzí mě čím si procházíte a o to více oceňuji, že jste našla odvahu takto hledat pomoc. Píšete, že bývalý přítel odešel na Valentýna, tedy přede dvěma měsíci. To mi nepřipadá nijak neobvyklá doba na truchlení po vztahu, představách o budoucnosti, jistotě, apod. Tím se snažím odpovědět na otázku, jestli vyhledat odbornou pomoc - pokud se ptáte, jestli s Vámi není něco v nepořádku, odpovídám, že nejspíš ne - Vaše duše se pravděpodobně celkem zdravým způsobem vypořádává s pořádným otřesem. Druhou otázkou ale je, jak moc je to pro Vás snesitelné/nepříjemné a jak moc to ovlivňuje Vaši schopnost být mámou pro dceru a další role ve Vašem životě. Pokud si odpovíte něco ve smyslu "takhle už to prostě dál nejde", nebo pokud chcete lépe porozumět tomu, co se ve Vás děje (případně to využít pro osobní růst), či Vás úzkostné stavy provázejí životem již delší dobu, je psychoterapie určitě dobrým řešením. Jako malé povzbuzení pro začátek chci nabídnout myšlenku, že jakkoli je Vám ted zle, je to určitě dočasný stav - tohle trápení bezpochyby za nějakou dobu skončí a bude minulostí. Držím palce Kateřina Papoušková