Dobrý den. Může se občas stát, že se člověk jako kdyby převáží omylem na jednu stranu a jako kdyby z

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Může se občas stát, že se člověk jako kdyby převáží omylem na jednu stranu a jako kdyby zaskobrtne - Stává se to občas a z ničeho nic. Např. Dopředu, do stran. Ale jen malinko, že člověk nespadne. Stává se to občas např kvůli nešikovnosti? Nebo to muze znamenat něco že zdravotního důvodu? Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den,
nebral bych to na lehkou váhu, může se jednat o zdravotní problém, který může mít několik příčin (zřejmě se mi ani nepodaří všechny vyjmenovat). Samozřejmě vynechávám požití alkoholu nebo omamných látek. Pokud berete nějaké léky na jakékoli zdravotní potíže, podívejte se do příbalového letáku, zda tam mezi vedlejšími účinky nenajdete závratě, nebo zda tyto léky nemají nějaké sedativní/tlumivé účinky... Zdrojem mohou být i jiné příčiny únavy (přemíra fyzické nebo psychické zátěže, snížení počtu červených krvinek, snížená hladina krevního cukru atd.). Dále změny krevního tlaku (spíš tendence k nízkému TK). Tak to byly spíš ty obecné příčiny. Z těch specifičtějších to mohou být různé neurologické nemoci (např. poruchy mozečku, neuropatie, resp. poruchy čití na dolních končetinách,... ale to byste potíže neměl jen občas), dále poruchy zraku a často poruchy labyrintu (vnitřního ucha), zejména pokud ty tendence k "převažování" na jednu stranu jsou stále stejným směrem (např. doprava). Může jít i poruchu v oblasti krční páteře, blokádu horních žeber, rozdíl v napětí šíjových svalů vpravo a vlevo (více příčin). Doporučil bych nejprve vyšetření na ORL (ušním) a neurologii, potom na rehabilitaci. S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař