Dobrý den Moje dcera má 16 let a v červenci začala držet dietu, postupem času se to dostalo do fáze

Dobrý den
Moje dcera má 16 let a v červenci začala držet dietu, postupem času se to dostalo do fáze kdy buď nejí a nebo se přejídá. V té době kdy nejedla byla pořád smutná a bez nálady, jak začala jíst se to trochu zlepšilo, ale teď už jí víc a její psychika je hrozná. Skoro nemluví, často zůstává doma protože se jí nechce mezi lidi protože má pocit že ji všichni všude sledují a mluví o ní špatně, přitom má hodně dobrých kamarádů. Je velmi sebekritická, neumí se pochválit, říká že se cítí osamocená a že v tomhle světě není užitečná a bylo by lepší kdyby umřela. Nikam,ale nechce jít, protože je velmi nedůvěřivá k lidem. Můžete mi prosím poradit co mám dělat.
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Nezní to jako jednoduchá situace a cítím Vaši bezmoc. Puberta není elegantní období pro mnoho lidí, ale Vaše dcera si zřejmě opravdu prochází krizí, která by se měla nějak řešit. Je fajn, že jste jí zkusila různými způsoby pomoci a chcete to zkoušet dál. Zkuste na ni ohledně psychologické pomoci trochu "zatlačit". Například řekněte, že někam zkrátka chodit bude, a pokud si nevybere někoho na internetu či dle doporučení sama, tak jí někoho vyberete Vy. Vyslechněte si důvody, proč třeba nikam jít nechce, ale i přesto trvejte na svém. Psycholog má někdy podobnou funkci jako třeba zubní lékař. Už to zkrátka není otázka chce se mi/nechce se mi a je to spíš věc nutnosti. Držím palce!

nejprve bych vás chtěla moc ocenit za to, jak se snažíte své dceři pomoci a kolik toho víte o jejím prožívání. Možná se vám to zdá samozřejmé, ale je spousta rodičů, kteří si ani nevšimnou, že se jejich děti trápí. Zároveň si dovedu představit, že je pro vás těžké, když dcera odmítá pomoc a sama tušíte, že už na to nestačíte a dceři by pomohlo, kdyby měla možnost nějaké podpory nezávislé osoby. Pokud dcera důvěřuje vám, mohla by být pro vás možnost oslovit nějakého rodinného terapeuta, ke kterému byste mohli přijít spolu a třeba by dcera nakonec získala důvěru v odbornou pomoc. Někdy může také hodně pomoci dobrý pediatr, kterého vaše dcera zná již od dětství. Pokud by nic z toho nezabralo, tak bych se na vašem místě objednala k někomu sama a získala pro sebe podporu v tom, co jako máma mohu ještě dělat, aby dceři bylo lépe. Pokud budete chtít, napište mi a můžeme se domluvit přímo spolu a nebo vám doporučit vhodnou službu ve vašem okolí.
Držím palce.
Dobry den, diky za dotaz, krome toho, ze se pripojuji ke kolegum, jeste me napada vyuzit sluzbu linek duvery, nabidnout toto dceri nebo pro sebe. S pozdravem M. Sz.