Dobrý den mám takový problém. Vždy mě přitahovali pouze holky. Ale zhruba před měsícem mě zničehonic

1 Počet odpovědí:
Dobrý den mám takový problém. Vždy mě přitahovali pouze holky. Ale zhruba před měsícem mě zničehonic napadla myšlenka jestli nejsem gay. Od té doby jsem každý den ve stresu a několik hodin denně se ujišťuji že jsem na holky. Při představě s holkou dostávám erekci, při představě s klukem necítím téměř žádné vzrušení a jsem tím znechucen. Ale i přesto pořád zpochybňuji svou orientaci prosím a dovádí mě to k šílenství. Prosím řekněte co mi je
Dobrý den, píšete o pochybnostech o své sexuální orientaci. Myšlenka na to, že jste gay, Vás napadla z ničeho nic, ale jak se zdá, tato úvaha se Vás drží, ač Vás představa ženy (domýšlím si, že jde o erotickou představu) vzrušuje a představa muže znechucuje. Přemýšlím nyní, ohledně čeho ona nejistota v orientaci je, co přesně Vás zpochybňuje a podněcuje úvahy na to, že byste měl být gay, když Vás muži nepřitahují. Napadá mě k tomu, že otázky na to, kdo jsme se a jací jsme, k nám v průběhu života přirozeně přicházejí - obzvlášť v období dospívání, ale i v časech, kdy hlouběji poznáváme sebe, druhé či se setkáváme s něčím, co je pro nás nové a doposud neprozkoumané. Myšlenky na druhé nebo i stejné pohlaví se mohou dostavovat, aniž by to nutně značilo, jak jsme či nejsme orientovaní. Je v pořádku se jimi zabývat a všímat si, jak na nás co působí. Uvažuji, co by pro Vás znamenalo, kdyby Vás přitahovali muži. Z Vašich řádků vnímám, že Vás byť jen ta představa nějak děsí. Věřím, že silné reakce, které to ve Vás vzbuzuje, jsou opravdu obtěžující a nepříjemné. Chybí mi plno informací o Vás, abych lépe porozuměla možným souvislostem, obecně mi ale přijde důležité s Vámi sdílet, že náklonnost k lidem nemusí být nutně vyhraněná pohlavím, ale tím, jak se s druhou osobou cítíme, co v nás vyvolává, jakou kvalitu má společný kontakt. Sama přitažlivost je široký pojem. Přitahovat nás může vzhled či povahové rysy žen či mužů, ale také osobitost každého jednotlivce, jeho či její postoj, humor, názory, nebo to, jak nám spolu je. To všechno jsou důležité prvky vzájemného kontaktu, které mohou určovat hloubku a soulad ve vztahu, ať už v přátelském nebo v partnerském. Důležité a platné je především to, jak to cítíte a chcete Vy sám. Přeji Vám otevřenou mysl při všímavosti k sobě samému a trpělivost v hledání odpovědí. AO