Dobrý den, mám takový problém, na který mi nedokázal odpovědět žádný lékař, a všichni se na mně dív

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mám takový problém, na který mi nedokázal odpovědět žádný lékař, a všichni se na mně dívají jako na blázna. Už asi půl roku si musím „spravovat“ krk. Vím, že to zní strašně, ale ještě hůř se to popisuje lékařům. Začalo to řekněme před půl rokem, kdy jsem ležela na boku, měla zapřenou hlavu o ruku, a najednou mi ztvrdnul krk a já nemohla polknout, mluvit a dýchat jen pomaličku, protože mě bolelo úplně vespod v krku. Jakmile se ale řeklo, že se zavolá sanitka, nějak špatně jsem se pohnula a bolest zmizela. Od té doby si musím vždy dávat do správné polohy hrtan, protože mi nejspíš vyskakuje. Spravuji si ho stylem, že si to přitlačím více zvenku do krku, většinou na obou stranách, ale více na levé straně. Trošku v něm zakřupe a já můžu další půl hodinu zase v pohodě žít. Jenže to ztvrdnutí krku se někdy opakuje a už je mi i nepříjemné si spravovat krk, když se v něm prostě něco musí dít, jinak mi to nejde do hlavy. Doktorovi jsem to všechno popisovala, myslel si, že je to vyskakování jazylky, ale jako jazylka mi to moc nepřijde, když je to u hrtanu. Jícen mám podle další doktorky také v pořádku, podle rentgenu mám uzliny v krku, ale nejsou nijak markantní a neměly by dělat problém. Také se léčím se štítnou žlázou, ale to mi doktorka říká, že je v pořádku, a nijak se nemění.
Vím, že se to čte jako úplná blbost, ale já už nevím co mám dělat, protože to není v mé hlavě, ale doopravdy se to děje a je mi to nepříjemné. Jsem už zoufalá a hledám jakékoliv východisko, proč to tak je.

Děkuji moc za odpověď
dobrý den, samozřejmě váš stav vyžaduje odborné vyšetření, nejprve asi RHB lékařem, který by měl posoudit stav krční páteře, včetně funkce jazylky a případnou poruchu odhalit, jícen asi byl vyšetřen gastroskopicky ( ? ) a následně pak hrtan na ORL, to by mělo dát odpověď a vysvětlit možnou příčinu potíží i způsob léčby, tedy správnou RHB léčbu což je nejpravděpodobnější a což by mělo výrazně pomoci, pokud stále nebude jasno, je potřeba udělat magnetickou rezonanci krku a krční páteře, pokud toto nalezne nějaký problém, je pak možná operace krční páteře, která je zcela bezpečná dnes a má velmi dobré výsledky a problém by to odstranilo, samozřejmě záleží na těch nálezech a nenechte se odradit a trvejte na těch odborných vyšetřeních, děkuji a napište mi na mail jestli se na něco přijde, určitě se s tím dá něco dělat, takže nezoufejte, hezký den.