Dobrý den, mám takový choulostivý dotaz, který se ale týká možného srdečního onemocnění… Je mi 32 le

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám takový choulostivý dotaz, který se ale týká možného srdečního onemocnění… Je mi 32 let, jsem hubený, nesportuji, pracuji u počítače. Jsem velmi dlouhou dobu bez přítelkyně a poslední cca rok a půl jsem cca 4x týdně masturboval velmi dlouhou dobu - jednu až tři hodiny v kuse jen s jednou ejakulací (neustále jsem ejakulaci oddaloval). Zároveň jsem cca 2x týdně doma posiloval, přičemž jsem vždy masturboval hned po cvičení. Občas jsem si při masturbaci všiml, že mám úplně zmodralá chodidla a při doteku úplně studená. A teď k problému. Cca před měsícem jsem posiloval a následně masturboval. Druhý den jsem měl celý den jakoby chvění u srdce – asi každých deset minut. A dalších následujících cca 10 dní měl takové rýpání, píchání, bodání, případně štiplavé, někdy tupé a někdy ostré různě na hrudi, ale nejvíce pod levou bradavkou u srdce. Případně jsem cítil občas celý den takový mírný tlak u srdce. A jednou jsem měl takový divný pocit jakoby kamene na hrudi. Po těch 10 dnech bolesti zmizely, ale po týdnu se zase vrátily. Takto se to opakovalo ještě jednou. Po několikadenní odmlce jsem nemasturboval, ale den poté, co ano se bolesti vrátily – to jsem si uvědomil, že by to spolu mohlo mít souvislost. Bolesti jsou nezávislé na námaze, klidně ihned po probuzení… Jinak pro úplnost mám implantovaný Amplatzuv okluder. Praktickému lékaři i kardiologovi jsem uvedl, že se mi to stalo pouze po cvičení – u kardiologa na ekg se nic nenašlo a napsal zprávu, že se jedná pouze o svalovou slabost. Stydím se uvádět mým lékařům zde napsané, ale bojím se, aby pak správně diagnostikovaly problém? Co myslíte, že by to mohlo být? Mám strach, jestli jsem si nezadělal na nějakou srdeční příhodu (ICHS, plicní embolie…) – je to možné? Omlouvám se za dlouhý dotaz a děkuji za odpověď.
I ve věku 32 let můžete mít srdeční příhodu či plicní embolii. Ale žádný Váš klinický příznak na tuto závažnou diagnozu nesvedčí. Masturbace zvyšuje stresový hormon adrenalin, tím i tlak a srdeční tep.. Zkuste méně masturbovat a méně sledovat signály Vašeho těla. A halvně - NAJDI SI BABAU - ve dvou se to lépe táhne a nebudete mít čas na pitvání banalit. Pokud Vám fyzická zátěž nečiní potíže, je velice pravděpodovné že žádný vážný kardiovaskulární problém nemáte...