Dobrý den mám takovou otázku spíš pro psychologa. Přestalo mi jít číst knihy. Před pár lety jsem nem

1 Počet odpovědí:
Dobrý den mám takovou otázku spíš pro psychologa. Přestalo mi jít číst knihy. Před pár lety jsem neměl problém přečíst během pár týdnů ve volném tempu několika set stránkovou knihu. Teď jsem měl problém přečíst sto padesát stran za měsíc a něco. Věty se mi čtou pomalu, pořád se vracím a některé věty musím přečíst třeba pětkrát dokola. Když však čtu třeba něco v časopisu, či nějaký odstavec jde to celkem v pohodě. Když jsem zkoušel číst bibli šlo číst jednotlivé odstavce celkem dobře a bez vracení, avšak když jsem se rozhodl přečíst si celé Evangelium podle marka, začalo zase to samé vracení a zpomalení. Nevím co s tím ani čím to je, ale rozhodně bych nepohrdl radou jak začít číst zase normálně.
Dobrý den, chápu, že máte momentálně obtíže s čtením, což může být frustrující. Příčiny mohou mohou být různé, ačkoliv přes internet není možné diagnostikovat konkrétní problém. Uvedu obecné rady a úvahy, které by vám mohly pomoci a bylo by dobré je konzultovat s odborníkem, například s psychologem nebo lékařem.

Fyzické zdraví - únavu, špatný spánek nebo oční potíže, mohou ovlivňovat vaši schopnost soustředění a čtení. Preventivní lékařská prohlídka vás může ujistit, že vaše zdraví není překážkou.

Stres nebo úzkost - tyto psychologické faktory mohou mít vliv na schopnost soustředění a pozornosti. Konzultace s klinickým psychologem vám může pomoci porozumět těmto faktorům a vyvinout strategie pro jejich řešení.

Možná neurologická nebo kognitivní otázka - někdy může být zpomalení či obtížné čtení spojeno s neurologickými nebo kognitivními otázkami. Konzultace s neurologem nebo psychologem specializujícím se na kognitivní funkce by mohla poskytnout další informace.

Postupné návratné cvičení - pokud nezjistíte žádné závažné zdravotní nebo psychologické problémy, může být užitečné začít s cvičením. To znamená začít s krátkými časovými úseky čtení a postupně je zvyšovat, dávat si dostatek času na odpočinek.

Pravidelná konzultace s odborníkem - je důležité mít pravidelnou komunikaci s odborníkem, ať už to bude psycholog nebo lékař, aby vás mohl průběžně sledovat a poskytovat vám podporu při řešení této situace.

Pamatujte, že každý člověk je jedinečný, a proto je individuální přístup k řešení těchto obtíží klíčový.