Dobrý den, mám syndrom přetrénování (overtraining), doktoři mi vždy řekli "počkejte ještě 14 dní a b

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám syndrom přetrénování (overtraining), doktoři mi vždy řekli "počkejte ještě 14 dní a bude to lepší", no nebude, mám to už skoro 2 roky.
Svalová bolest při zatnutí (hlavně svalové partie které jsem namáhal nejvíce), rychlá únava při pokusu o cvičení nebo běh, občasné úzkosti. Chci se zeptat jestli si myslíte že to opravdu je syndrom přetřénování a jestli se s tím dá něco dělat, nebo jen odpočívat. Četl jsem že vážné případy můžou trvat roky nebo dokonce mát trvalé následky. Vážím si každé rady.
Dobrý den, v první řadě i tělo potřebuje po výkonu odpočinek, aby mohly proběhnou všechny hojivé a metabolické procesy ve svalech, kostech, šlachách..... Pokud více sportujete, měl byste mít i odpovědného trenéra, který Vás povede. Popisujete již i úzkosti - nic z toho není do života přínosem (pro Vás, pro vaši kondici - pro fyzický a dušení stav).
S pozdravem