Dobrý den, mám problém, u kterého si nejsem jista, jak řešit. Od té doby, co žiju sexuální život (pů

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám problém, u kterého si nejsem jista, jak řešit. Od té doby, co žiju sexuální život (půlrok) jsem náchylnější na zánět močového měchýře. Všimla jsem si, že se mi tento problém vrací po orálním sexu, nejspíš to má co do činění i fakt, že jsem byla v březnu na operaci z důvodu úzkého otvoru vagíny. Byla jsem za tím u obvodní lékařky, ta mi vypsala antibiotika, neboť v moči našla důkazy o zánětu, ale nemoc se brzy vrátila. Naposledy se mi tato situace zopakovala před týdnem, kdy byly však bolesti podstatně silnější, nemohla jsem se vyčůrat, moč jsem měla mnohem tmavší a našla v ní i sraženiny krve. Nevím proto, zda mi přítel nemohl nějak poškodit zevní část mých pohlavních orgánů či je to stále spojené se zánětem. Rovněž si nejsem jistá, zda mám jít znovu za obvodní lékařkou, nejspíš by mi znovu předepsala antibiotika. Moje gynekoložka je kvůli gynekologickým problémům, o kterých jsem se zmínila nahoře, specializovaná a je pouze na objednání, musela bych se proto domluvit s gynekoložkou cizí, což mi dělá značné problémy. Proto se nejdřív obracím na vás a za jakoukoli radu budu nesmírně vděčná.
Dobrý den, podle toho, co jste napsala , není jasné zda byla provedena kontrolní kultivace moči, aby se dokázalo, zda byla infekce vyléčena. Nyní nevíte, zda pokračuje nedoléčená infekce předchozí nebo jde o infekci novou. Dále jste se zmínila, že jste nebyla vyšetřena gynekologicky. Tyto soustavy velmi úzce souvisejí a proto se vždy léčí obě.Takže je třeba vyhledat gynekologa, vyšetřit kultivačně moč i pochvu. Po vyléčení, pak používat prevenci t.j. před orálním strykem si vždy pečlivě vyčistit zuby, a někdy pomůže po styku si preventivně zavést 1 boraxovou globuli, kterou dpostanete bez receptu v lékárně. Pokud by se i přes to záněty oipakovaly, bylo by nutné zjistit opravdovou poříčinu a té se vyvarovat.