Dobrý den, mám osobní problém.Týká se to trochu silnějšího sexu. Myslím tím škrcení, plácání, sexuál

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám osobní problém.Týká se to trochu silnějšího sexu. Myslím tím škrcení, plácání, sexuální ovládání ale pouze v posteli. Může tohle způsobovat něco, co se mi stalo v dětství? Dá se to nějak léčit? Mojí přítelkyní se tohle nelíbí a já nechci o ní tímhle přijít. Prosím o radu.

S pozdravem Miroslav
Dobrý den, to co popisujete, spadá pod sadomasochistické sexuální preference. Předpokládá se, že na vzniku těchto sexuálních potřeb se můžou podílet jak naše genetické vlohy, tak to, jak jsme prožívali dětství. Že by se to podařilo zcela změnit je nepravděpodobné (i když může v průběhu psychoterapie dojít k určitým posunům), prvním krokem je spíše přijetí toho, že to tak je a vyrovnání se s touto potřebou - zde záleží na volbě každého - buď formou abstinence, nalezení nějakého kompromisu se současným partnerem, případně hledání vhodnějšího sexuálního partnera apod. S problémem Vám může pomoci také sexuolog.