Dobrý den, Mám dotaz ohledně sexuálně přenosných nemocí. Kamarád měl diagnostikovaný syfilis, je

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

Mám dotaz ohledně sexuálně přenosných nemocí. Kamarád měl diagnostikovaný syfilis, ještě před tímto zjištěním jsme spolu byly několikrát venku/v klubu atd. Jsem si jistý ze jsem se po něm napil např. Ze skleničky/flašky nebo jsem mu dal potáhnout z cigarety. Je možné že jsem ho od něj touhle cestou mohl chytit? Měl bych se nechat testovat?
Dobrý den, z dotaz plyne, že kamarád je ohledně syfilis zaléčen (podstoupil nařízenou léčbu), po léčbě je tedy riziko nemoci a jejího přenosu nízké. Přesto může onemocnět znovu. Syfilis se šíří nechráněným sexem (vaginálním, análním a orálním) - infekční jsou sekrety do kterých se původce vylučuje. Pokud máte nebo střídáte více sex. partnerů je vhodný pravidelný test i u Vás: na HIV, syfilis a žloutenku B,C. Popř. také na chlamydie. S neznámým partnerem použijte kondom, vhodně také spolu s prevenci HIV (PReP). S pozdravem