Dobrý den. Lze se od psa nakazit nějakými parazity pokud je řádně očkovaný, popřípadě jak by se to p

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Lze se od psa nakazit nějakými parazity pokud je řádně očkovaný, popřípadě jak by se to projevilo? Na internetu se píše něco o nějakém zákařném parazitovi, který klade cysty do mozku a očí - lze se nakazit takto přes jeho sliny? Může s tím nějak souviset ''nejistá chůze'' která se projevuje ale jen VŽDY ráno, přes den vůbec. Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den, přenos některý parazitů ze psa na člověka je samozřejmě možný. Pokud však budete dodržovat základní hygienické návyky je nepravděpodobný. Očkování je proti infekčním nemocem přenosným mezi psi, je tedy třeba pejska také řádně odčervit a to minimálně 2 po sobě v intervalu 14 dní. Pokud máte podezření na parazitární infekci u Vašeho pejska, bylo by vhodné udělat koprologický rozbor trusu. Nejistá chůze může mít spoustu různých příčin, nevím jak je pejsek starý atd. Každopádně by bylo dobré s pejskem navštívit veterinárního lékaře, který ho řádně vyšetří a zjistí příčinu ranní nejisté chůze. Hezký den Valešová