Dobrý den, kolega v práci mi doporučil navštívit psychologa, bojím se ale jak to bude probíhat, nejs

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, kolega v práci mi doporučil navštívit psychologa, bojím se ale jak to bude probíhat, nejsem komunikativní typ, nejsou lekaři, co bych si s nimi jenom dopisovala(=mailovala)? Nemám se ráda a posledni dobou se mnou mávají emoce, nedokážu se ovládnout a zbytečně brečím fnukám, vzdychám,.... Jsem melancholik, ale poslední půl rok je to na palici. už jsem si založila "deník" kam si zapisuju pocity, abych si ulevila, ale nějak mě to nezabírá. Jsem z Klatov a nerada bych měla ostudu z toho, že se někdo dozví, že nejsem normální a potřebuju pomoc od jiných.
omlouvám se,
Dobrý den, strachy, které cítíte jsou v pořádku. Než se rozhodnete někam jít, zkuste si položit otázku, co nejhoršího by se mohlo stát, kdybych šla?
Odpověď na tuto otázku vám pomůže odkrýt to, čeho se skutečně bojíte. Například odpověď bude, že nejhoršího by se mohlo stát to, že si o mě bude něco špatného myslet, nebo že se ztrapníte, nebo že vám stejně nepomůže.
Jakmile zjistíte, čeho se skutečně bojíte, zeptejte se sama sebe, kdybych se svůj strach rozhodla překonat, co z toho pozitivního budu mít a napište alespoň 5 výhod, či pozitiv, které z toho budete mít, když svou obavu překonáte.
Potom se rozhodněte, z čeho budete mít větší zisk, z toho, zda půjdete, nebo z toho, zda nepůjdete.
Krásný den :)