Dobrý den, jsem studentka VŠ a do nedávna jsem si přivydělávala. Nejprve na Infocentru u nás ve ško

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,
jsem studentka VŠ a do nedávna jsem si přivydělávala. Nejprve na Infocentru u nás ve škole a následně jako marketingová asistentka. Nyní jsem ve fázi hledání. Jenže nastává zde jeden problém. Nějak si nedokážu nástup na novou brigádu představit. Jakmile si představím tu zodpovědnost, časovou náročnost a nakonec i kolektiv plný naprosto neznámých lidí, tak se mi udělá špatně a chce se mi brečet.Tento pocit převažoval také v mé práci na pozici marketingové asistentky, kdy jsme se tam necítila dobře a byla jsem v neustálé křeči. Když někdo na mě promluvil cítila jsem, že mám na krajíčku.
Strašně mě to trápí, protože bych si ráda něco přivydělala, ale nevím, jestli mám dostat sil na to,abych překonávala tenhle strach po dobu potřebnou k nějakému odeznění. Obecně o sobě vím, že mi déle trvá, než se s něčím nebo s někým sžiju a většinu času jsme radši sama než v kolektivu. Ostatně i v dětství jsme byla spíš ta odstrčená a měla jsem málo kamarádů, co jsem přisuzovala i tomu, že jsem introvert. Dodnes nemám ráda velké skupiny lidí a snažím se jim vyhýbat. Proto bych se ráda zeptala, jak se mám v takové situaci zachovat. Hledat práci dál a strach překonat? Je mi jasné, že asi bude potřeba i návštěva terapeuta. Děkuji za odovědi
Dobrý den,
je těžké Vám v tomto radit na základě písemného dotazu. Zkusím odpovědět obecněji: na jednu stranu může být vhodné překonat strach a najít si práci, protože zůstat doma by znamenalo vyhýbat se problémům, což dlouhodobě může vést k ještě větším potížím přinutit se do náročných činností. Na stranu druhou záleží na tom, jaké máte psychické zdroje: pokud by to mělo být tak, že v práci budete plná strachu či se slzami na krajíčku, asi těžko tam budete odvádět dobrý výkon a případné propuštění z takové práce by pro Vás mohlo být ještě více zraňující.
Určitě bych tedy souhlasil s tím, co píšete v poslední větě - tyto potíže je nutno konzultovat s psychologem/psychoterapeutem. Ne každý musí milovat velké skupiny lidí, ale pokud je Váš strach natolik velký, že vám v podstatě brání v práci, může se jednat o významný problém, který si zaslouží terapii. A to nejlépe posoudí odborník, když ho osobně navštívíte.
Přeji Vám hodně zdaru!