Dobrý den. Jsem 3 měsíce po porodu SC a zjistila jsem, že mám nad pupkem cca 4 cm dlouhou diastázu n

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Jsem 3 měsíce po porodu SC a zjistila jsem, že mám nad pupkem cca 4 cm dlouhou diastázu na necelé dva prsty? Je to v tomto období běžné? Je vhodné cvičit tzv. prkno?
Děkuji za odpověď.
Mgr. Tomáš Helmich
Fyzioterapeut, Terapeut
Kostelec nad Orlicí
Dobrý den, poporodní diastáza je běžná. Nejprve je potřeba upravit napětí přímého břišního svalu ve vztahu k ostatním klíčovým svalům v této oblasti vč. pánevního dna a bránice. Stejně jako jakákoliv jiná patologie je i tato komplexní, a je tedy vhodná osobní návštěva fyzioterapeuta ve Vašem okolí.

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Obdobné otázky

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.

Máte podobný problém? Tito specialisté vám mohou pomoci:

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.