Dobrý den, je mi 28 let a ve vztazích mám opakovaně problém se strachem, zda jsem pro partnery dost

je mi 28 let a ve vztazích mám opakovaně problém se strachem, zda jsem pro partnery dostatečně přitažlivá.
Se svým současným přítelem jsem více než rok. Je to člověk, kterého opravdu miluji a cítím, že i on mě. Je opravdu pozorný a empatický. Jako v každém vztahu mi trvalo dlouho, než jsem mu začala naplno důvěřovat především v tom, že se mu doopravdy líbím a jsem pro něj dostatečně přitažlivá. Je to asi marnivé, ale potřebuji, aby mi často říkal, že se mu líbím, že jsem (pro něj) krásná apod. Jakmile mi to pár dní neřekne, znejistím a připadám si nepřitažlivá. Mám pak problém se před partnerem dostatečně uvolnit, udržovat oční kontakt a to mě doopravdy zraňuje... Pokud se navíc přidá partnerova horší nálada (např. únava z práce), začnu to okamžitě vztahovat proti sobě, respektive že za to můžu já, že nejsem dost dobrá (Opět především vzhledově. Vím, že objektivně vzato si asi nemám na co stěžovat, jsem zdravá, nejsem žádná ošklivka, spíš takový průměr a mě osobně to vlastně stačí, ale neustále se bojím, abych byla dost upravená a přitažlivá pro partnera.)
Nechci, abych tím partnera zatěžovala a aby to celkově kazilo náš vztah.
Je mi jasné, že žádné kouzlo, abych se tohoto svého problému zbavila neexistuje. Přesto budu vděčná za každý názor, radu, či tip.
Předem děkuji.
vzhledem k tomu, že se s těmito potížemi potýkáte dlouhodobě a opakovaně, doporučuji Vám začít chodit na psychoterapii. Jak správně píšete, žádné kouzlo (=jednoduchá rada) na tento problém neexistuje. Z toho, co píšete, se zdá, že trpíte nestabilní sebeúctou. Váš pocit ze sebe sama se výrazně proměňuje v čase a vyžaduje zvýšené potvrzování a oceňování ze strany okolí. Je vidět, že si problém uvědomujete a dokážete se vžít i do pocitů svého okolí, například partnera. Myslím tedy, že můžete mít užitek z dlouhodobé psychoterapie.
Přeji Vám v ne vždy lehké práci na sobě hodně zdaru!

Dobrý den, z Vašeho příběhů mám dojem, že se podceňujete, pohybujete o své ceně. Většinou to děláme ne proto, že by to byla pravda a museli jsme pracovat na svém zlepšení. Děláme to proto, že si v sobě neseme nějakou zkušenost, která nás přiměla o sobě pochybovat. Na vašem místě bych zvolila psychoterapii, jako opravdu dobrou investicí do vašeho sebevědomí a vašeho vztahu. Pomůže vám prozkoumat důvody, které jsou za vašimi pochybnostmi a najít vaše silné stránky, o které se naučíte opřít. Pokud jste z okolí Brna, ráda Vám v tom pomohu. :)
Dobrý den, Vaše problémy jsou důsledkem podvědomých vzorců, které pocházejí z dětství. Tyto vzorce se dají odstranit a Vy je pak můžete nahradit adekvátnějším chováním a prožíváním. Dosáhne se toho, abyste se cítila spokojená a více sebejistá, bez zbytečných obav. Osobně se na tuto problematiku specializuji a mám k dispozici rychlý a efektivní postup, avšak nevím, odkud jste. (V případě zájmu můžete mrknout na mé stránky, když si mě vygooglujete). Zkuste si ale najít na internetu regresního terapeuta, který poskytuje hlubinnou abreaktivní psychoterapii, ta to umí také dobře zvládnout a také odstraňuje přímo příčiny problému. S pozdravem Mgr. Lada Skulilová