Dobrý den, Je mi 27 let a zhruba 6 let mě trápí bolest v kříži vystřelující do stran. Většinou je b

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Je mi 27 let a zhruba 6 let mě trápí bolest v kříži vystřelující do stran. Většinou je bolest horší na pravé straně, ale občas i na levé. Asi před pěti lety jsem chodila na rehabilitace s diagnozou lumbago a dysbalance svalů. Pomohlo jen krátkodobě. Nyní je bolest, ale nehorší v noci a také po ránu se zlepšením během dne. Bojím se aby se nejednalo o Bechtěrovovu chorobu. Během 6 let se ale stav nezlepšuje ani nezhoršuje a ohnout se mohu normálně a jiné problémy nemám.Jen je mi divné, že bolest je nejhorší v noci. Před 7 lety jsem byla na operaci kolene menisku a plastiku vazů , takže na jednu nohu trochu kulhám. S bolestí jsem si zvykla žít, ale nyní mě to v noci i probouzí. Nedávno jsem byla na CRP testu s negativním výsledkem. Prosím nevíte o co by se mohlo jednat? Děkuji za Vaší odpověď.
Dobrý den,
vzhledem k předcházející operaci kolene a asimetrické zátěži dolních končetin se může jednat o posun v SI skloubení,bolest může vyzařovat i do hýždí a DK.
Je možná i disbalance ve svalech pánevního dna.
Těmito problémy se zabývá Metoda Ludmily Mojžíšové.
Mgr.Radka Maříková