Dobrý den, je mi 24 let a trpím agrobii, nedavno jsem presla na prasky Zoloft.. Chci se Vás prosim zeptat zda na tu moji poruchu pomahaji? Beru je teprve 11 dni, a mam takovy divny pocit na nic se netesim nic me nebavi a mam v sobě tres, je toto normalni pri lecbe? Budu strasne moc ráda za odpověď, sem cela nervozni, nevim kudy kam tak zkousim toto, hezký den
Dobrý den, neměla jste na mysli agorafobií? Pokud ano, myslím si, že léky, které berete mají vedlejší příznaky, poraďte se s lékařem. Tato nemoc se dá léčit i jinak. Vydala jsem knihu: Už se nechci bát, která pomáhá zbavit se strachů v životě, ať už to jsou strachy získané, či vrozené. Podívejte se na mé stránky.
Krásný den.

Dobrý den. Nástup účinků léku je pozvolný, a mohou ho doprovázet podobné disharmonické pocity. Pokud by stav přetrvával, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře -psychiatra a s ním léčbu prokonzultujte. Na Vámi udávané obtíže - pravděpodobně myslíte asi agorafobii, je vhodná i psychoterapie zaměřená na hlubší příčiny Vašich úzkostí a zároveň kognitivní přeladění a posílení důvěry v sebe. Kombinace medikace a psychoterapie často vede k postupné úlevě a časem i vymizení úzkosti.
Zoloft patří mezi léky, které potřebují několik týdnů k tomu, aby se projevil jejich účinek. Vedlejší účinky léku doporučuji konzultovat s lékařem, který Vám je předepsal. Lékař má možnost širšího výběru léků typu SSRI, kam se Zoloft řadí. Je běžné, že se tento typ medikace "ladí" individuálně podle reakcí a potřeb pacienta. Současně bych doporučil, na Vašich obtížích pracovat ještě paralelně s medikací tak, abyste situace, které Váš nekomfort způsobují, měla více ve svých rukou. Medikace dává šanci k oslabení nepříjemného prožívání a tím byste mohla získat energii k životním změnám trvalejšího rázu. Věřím, že kombinace medikace a práce na sobě, třeba formou psychoterapie, je účinnou cestou k příjemnějšímu životu.