Dobrý den, Je mi 19. Před týdnem mě začala trápit nespavost. Začalo to tím že mě jednou v noci vzbu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Je mi 19. Před týdnem mě začala trápit nespavost. Začalo to tím že mě jednou v noci vzbudilo něco hlasitého, měla jsem brzo vstávat. Ty zbylé asi tři hodiny jsem už neusla. Myslela jsem že to dospím další den. I přes únavu to najednou nešlo. Nemyslím že bych se v tu chvíli nějak stresovala, najednou to ale nešlo. Od té doby usínám i po čtyřhodinovém zoufalství usnout. Za noc se ještě tak 3x budim. To se mi nikdy nestávalo. Cítim větší a větší zoufalství. Přes den bojuju z úzkostí a do postele už se ani netěším. Mám pocit že se mi nenávratně zhoršila schopnost usínání a nic s tím nemohu udělat. Dříve jsem se do postele vždy těšila a většinou i jak jsem chtěla tak jsem usla. Po dobu noci se vždy snažím uvolnit a uklidnit. Bohužel mě to pokaždé spíš nutí k představě jak blízko jsem k usnutí. Ale cítim že jsem uvolněná. Je to jako by můj mozek ztratil schopnost spát. Mám strach že z nedostatku spánku budu mít zdravotní problémy. Mám sice spoustu snů ale už týden spím tak 4 hodiny. Mám hrůzu z prášků na spaní. Nevím jaká je šance že se to správý samo. Cítim negativní pocity už jen přijdu do ložnice. Už nevím jak dál.
Vážená paní,
pokud stav trvá více než 14 dní, dostavte se do nemocnice, kde je spánková laboratoř -oddělení pro poruchy spánku. Strach Vám stav ještě zhoršuje. Nemusí jít o vážnou věc, též návštěva psychologa by mohla prospět. Přeji odvahu k nějakému kroku, tento problém nemáte jen vy.... moc Vás pozdravuji.