Dobrý den, je mi 19 jsem dívka a hraju fotbal. Měla jsem úraz s kolenem před 2 roky. Jsem po artroskopii,kde doktor nezjistil nic vážného jen zkroucený krizový vaz+odebrání nějaké blány. jinak vše Ok. Poté jsem měla furt potíže. Další doktor mi zjistil Dysplazii pately wiberg 3. Hraju aktivně fotbal nemám s kolenem problémy, ale při posilování ve výpadu mi před rokem poprvé vyskočila ceska, bylo to asi jen na 1 sekundu, ani to nějak nebolelo, jen to není příjemný. Koleno mi nenateklo a mužů fungovat normalne dal. Včera jsem opět dělala výpady a opět po roce mi ceska znovu vyskocila. Opět žádný otok nic, jako by se nic nestalo. Svaly mám naposilovane. Ale chci se zeptat, zda to mám nějak řešit popřípadě vyhnout se vypadům, , ale na operaci nechci jelikož normalne sportuju, ale je mi to nepříjemný, kdyz nemuzu poradně posilovat ve vypadech, kdy ta ceska zlobí. Zajímal by me Vás názor na věc. Dekuji za odpověď

Dobrý den , Pokud máte takéto potíže s čéškou a k tomu aktivně sportujete, je na místě to řešit. Ideální by bylo vidět rtg a min mít dobrou ortézu s vedením čéšky správně do žlábku. Samozřejmě, Def řešením je operace. Čéška se každým vyskocenim ničí, což může mít později následky. Rozhodnĕ doporučuji návštevu ortopeda. Hezký den.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.